Eseménynaptár

Augusztus 2019
V H K Sz Cs P Sz
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Eredmények 2009-ben

 

Magyar nyelv és irodalom

Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny (V-VIII. oszt.) – megyei szakasz – Körösfő, 2008. május 10.

Édes anyanyelvünk

  • Müller Dalma, VI. A – I. díj
  • Jánosi Zsuzsa, VI. A – III. díj
  • Kabdebo Eliz, V. A – dicséret
  • Lukács Dániel, V. A – dicséret
  • Szép magyar beszéd
  • Sallai Eliza, VI. A – III. díj
  • Manasses Péter, V. A – dicséret
  • Szabó Nóra, V. A – dicséret

Versben bujdosó...

  • Cserei Márton, VI. A – I. díj
  • Mihály-Vitályos Réka, VI. A – II. díj
  • Nagy-Székely Anita, VII. A – II. díj
  • Péter Annamária, V. A – dicséret
  • Sándor Brigitta, V. A – dicséret

 

Édes anyanyelvünk verseny – Kárpát-medencei döntő – Sátoraljaújhely, 2008. október 17-19.

  • Simon Ágnes, XI. A

Reményik Sándor szavalóverseny – Sepsiszentgyörgy, 2008. okt. 24.

  • Pállukács Hajnal, X. A –I. díj

Alternatív Irodalmi Olimpia – országos szakasz – Szováta, 2008. nov. 14-16.

  • Adorjáni Mária, XII. A – I. díj
  • Berszán Virág, IX. A –II. díj
  • Berszán Panna, XI. A – III. díj
  • Nagy Ágota, XII. B - dicséret
Implom József Helyesírási Verseny – IX-XII. oszt.,

Helyi szakasz – Kolozsvár, 2008. dec. 11.

  • Lukács Jonathán, XI. A – I. díj
  • Török-Czirmai Zoltán, X. B –I. díj
  • Major Ágota, IX. A – II. díj
  • Nagy Zsófia, XI. B – III. díj
  • Sollok Tímea, XII. A – III. díj

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. jan. 17.

  • Major Ágota, IX. A – II. díj
  • Török-Czirmai Zoltán, X. B – dicséret
  • Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny V-VIII. oszt.
  • Megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. febr. 21.
  • Bartus Alpár, VIII. A – I. díj
  • Batiz Orsolya, V. A – III. díj

 

Irodalmi Kreativitás Verseny

Helyi szakasz – Kolozsvár, 2009. jan. 30.

IX-X. oszt.:

  • Pállukács Hajnal, X. A – I. díj
  • Berszán Virág, IX. A – II. díj
  • Visky Dóra, IX. A – II. díj
  • Kruppa Noémi    , IX. A – III. díj

XI-XII. oszt.:

  • Kovács Noémi, XI. C – I. díj
  • Vincze Tímea, XII. A –II. díj

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. febr. 18.

  • Vincze Tímea, XII. A – I. díj

Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny XIV. országos döntő – Kolozsvár, 2009. márc. 20-22.

Édes anyanyelvünk

  • Berszán Panna, IX. A – dicséret

Szép magyar beszéd

  • Szabó Eszter, XII. B –III. díj

Versben bujdosó...

  • Al-Kassas Raida, X. A – II. díj

Kazinczy–verseny – Kárpát-medencei szakasz – Győr, 2009. április 17-19.

  • Szabó Eszter, XII. B – Kazinczy-érem és különdíj


„Olvasni jó!” – 3 fordulós mesevetélkedő – megyei csapatverseny, Kolozsvár, 2008. október – 2009. január

  • IV. osztály csapata: Albert Ferencz, Cserei Mária, Olcsvári-Barta Péter, Simon Brigitta – dicséret


Megyei mesemondó verseny – Kolozsvár, 2009. március 18.

  • Kerekes Ákos, I. oszt. – dicséret
  • Máthé Attila, III. oszt. – II. díj
  • Ilyés Zalán György, III. oszt. – III. díj


Aranka György Nyelvművelő és Helyesírási verseny (III – IV. osztály) – megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. április 25.

  • Réthi Anita Bella, III. oszt. – I. díj
  • Osváth Jázmin Evelyn, III. oszt. – dicséret
  • Lukács Noémi Borbála, IV. oszt. – dicséret


Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny (V-VIII. oszt.) – megyei szakasz – Szamosújvár, 2009. április 25.

Édes anyanyelvünk

  • Müller Dalma, VII. A – dicséret
    Goga Tamás, VIII.A – dicséret

Szép magyar beszéd

  • Lukács Dániel, VI. A – dicséret
  • Kulcsár Kálmán, VI. A – dicséret
  • Sallai Eliza, VII. A – II. díj
  • Kádár Brigitta Enikő, VIII.A – dicséret
  • Salak Hunor, VIII.A – dicséret

Versben bujdosó...

  • Cserei Márton, VII. A – dicséret
  • Mihály-Vitályos Réka, VII. A – III. díj
  • Nagy-Székely Anita, VIII. A – II. díj

Reményik Sándor szavalóverseny – Kolozsvár, 2009. május 9.

  • Pállukács Hajnal, X. A –III. díj

Felkészítők:
Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók
Antal Orsolya, Csonta Réka, Darvasi Gyöngyvér, Misztrik Jolán, Tőkés Erika tanárnők

 

Latin

„Ad latinitatem IX / MMIX” – megyei verseny – Kolozsvár, 2009. május 9.

  • Kelemen Beáta XI.A – dicséret
  • Adorjáni Anna, XII.A – I. díj
  • Kozma Katalin XII.A – III. díj

Felkészítő:
Ana Călburean tanárnő

 

Történelem

„1848-as forradalom Kolozsváron” – megyei történelmi vetélkedő – Kolozsvár, 2009. március 13.

  • Lukács Jonathán, Székely Előd IX. A, Vincze Tímea IX. A A, Deritei Dávid IX. B – I. díj


„Magyarország 1930-1945” – Kárpát-medencei történelmi vetélkedő – Kós Károly Kollégium, Budapest, 2009. április 21.

  • Fekete Zsolt, Kiss Levente IX. A, Lukács Jonathán, Székely Előd XI. A

Felkészítők:
Imre Zsolt, Jakab Antal tanárok

 

Vallás

Bibliaismereti vetélkedő – megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. április 4.

  • Batiz Orsolya Bernadett, V. A – I díj
  • Sándor Brigitta, VI. A – dicséret


Bibliaismereti vetélkedő – erdélyi szakasz – Kolozsvár, 2009. április 25.

  • Batiz Orsolya Bernadett, V. A – I díj

Felkészítő:
Kállay Enikő tanárnő

 

Matematika

Kenguru – nemzetközi matematika verseny – Kolozsvár, 2008. március 28.

  • Batiz Orsolya Bernadett, IV. A – továbbjutott az országos válogató versenyre
  • Sallai Eliza, VI. A – továbbjutott az országos válogató versenyre

Pontszerző – matematika verseny – III. és IV. osztály:

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. október – 2009. február

  • Katona-Bugner Attila, III. oszt. – II. díj
  • Lukács Noémi-Borbála, IV. oszt. – I. díj

Országos szakasz – Marosvásárhely, 2009. március 27-29.

  • Katona-Bugner Attila, III. oszt. – II. díj

Gordiusz matematika tesztverseny – Kolozsvár, 2009. február 20.

  • Ferencz Ferdinánd Izsák, IX. B – dicséret
  • Török Zoltán, X. B – dicséret
  • Ruparcsics Arnold, XI. B – dicséret
  • Nagy Zsolt István, XI. B – dicséret
  • Pásztor Arthur, XII. B – I. díj


Zrínyi Ilona matematika verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. február 20.

  • Katona-Bugner Attila, III. oszt. – II. díj
  • Osváth Jázmin Evelyn, III. oszt. – dicséret
  • Batiz Orsolya Bernadett, V. A – dicséret
  • Sallai Eliza, VII. A – dicséret
  • Bartus Alpár, VIII. A – dicséret
  • Kovács Áron, VIII. A – dicséret
  • Batiz-Bandi Izabella, VIII. A – dicséret


Kenguru – nemzetközi matematika verseny – Kolozsvár, 2009. március 20.

  • Katona-Bugner Attila, III. oszt. – legmagasabb pontszámmal a megyében
  • Réthi Anita Bella, III. oszt.
  • Csete Melinda Karola, III. oszt.
  • Batiz Orsolya Bernadett, V. A

mindannyian továbbjutottak az országos válogató versenyre.
Felkészítők:
Kulcsár Margit, Molnár Zoltán tanítók
Jakab-Medvéssy Alice, Rokaly Réka, Wanek Judit-Klára tanárok

 

Informatika

Nemes Tihamér Számítástechnikai Tanulmányi Verseny – helyi szakasz –  Kolozsvár, 2008. november 6.

  • Horváth Boglárka, X. B – dicséret
  • Kacsó Tímea, XI. B – dicséret
  • Deritei Dávid, XII. B – dicséret
  • Gábor Annamária, XII. B – dicséret

Felkészítő:
Nagy Erika tanárnő

 

Természettudományok

Xantus János környezetismereti vetélkedő – Kolozsvár, 2008. október 18.

  • Madaras Ágnes, Müller Dalma, Strasszer Krisztina VII.A – junior kategória – II. díj


Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája (TUDEK) – Marosvásárhely, 2008 november 21-23.

  • Deritei Dávid, Fodor Norbert XII.B – III. díj fizika szekcióban, továbbjutottak a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára (TUDOK), Pannonhalmán április 2-4. között mutatták be A halláskárosodás mérése a kolozsvári fiatalokon című dolgozatukat
  • Kacsó Tímea, Horváth Tímea – XI.B., dicséret környezetvédelem-földrajz szekcióban


Vermes Miklós Fizikaverseny I. forduló – 2009. február 16.

  • Debreczeni István, X.B – megyei II. díj, továbbjutott az erdélyi döntőbe
  • Ferencz Ferdinánd Izsák, IX.B – megyei III. díj
  • Cserei Márton, VII.A – megyei I. díj
  • Sallai Eliza, VII.A – megyei II. díj


Természet Világa folyóirat diákpályázata – Budapest 2009. március 7.

  • Deritei Dávid, Fodor Norbert XII.B – A zajszennyezés hatása a fiatalokra, avagy hogyan hallgassuk a zenét? című dolgozatukkal II. díjat kaptak a Varjú Dezső biofizika különdíj keretében


Apáthy István biológia tantárgyverseny – Kolozsvár, 2009. március 21.

  • Nagy Ágota, XII. B – 100 pont (maximális pontszám), az elért pontszám alapján bejutott a BBTE Biológia-Geológia Kar biológia szakának államilag támogatott helyére


Pályázat a Teleki Virág környezetvédelmi szaktáborozásra – Szováta, 2009. március-április

  • Szabó Tímea XII.B, Szabó Linda IX.B – „Anna Békaországban” – nyertes pályázat – II. díj
  • Lőrincz Katalin, Hankó Brigitta XI.B – „A Föld a békáké is”
  • Török Enikő, X.B – „A Föld a békáké is” című dolgozatukkal vettek részt


Regionális környezetvédelmi diákkonferencia – Kolozsvár, 2009. április 24.

  • Kacsó Tímea, Horváth Tímea XI.B – „Minden jóban van valami rossz...” című dolgozatukkal – II. díj


„Kurutty” – általános műveltségi vetélkedő – körzeti szakasz/ megyei szakasz - Kolozsvár, 2009. március 7./ április 4.

  • Iskolánk csapata:
  • Mókusok:    Ilyés Anna-Boróka I. oszt., Veress Jázmin Abigél II. oszt., Réthi Anita Bella III. oszt., Cserei Mária IV. oszt            – megyei II. díj


Mindennapok fizikája vetélkedő – Kolozsvár, 2009. május 8.

  • Kulcsár Kálmán, Lukács Dániel, Kapdebo Eliz, Péter Anna VI.A – dicséret
  • Cserei Márton, Sallai Eliza, Jánosi Zsuzsa, Balogh Apor VII.A – I. díj
  • Kovács Áron, Sándor Nóra, Nagy-Székely Anita, Szász Adorján VIII.A – II. díj
  • Ferencz Izsák, Balogh Álmos, Orbán Mirjám, Szabó Linda IX.B – dicséret
  • Tlasadze Orsolya, Veres Tünde, Zilahi Noémi, Zubaşcu Norbert IX.C – dicséret
  • Debreczeni István, Lőrincz Márta, Székely Csaba, Török Czirmay Zoltán X.B – II. díj
  • Kovács Tibor, Nagy Zsolt, Szabó Csaba, Ruparcsics Arnold XI.B – dicséret


Felkészítők:
Fehér Judit, Bárdos László, Dancs László, Vörös Alpár István Vita tanárok
Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók

 

Sakk

Megyei sakkolimpia (V-VIII. oszt.) – Kolozsvár, 2009. március 8.

  • Dibernardo Attila, VIII. oszt. – III. díj

Felkészítő:
Rokaly Réka tanárnő

 

Zene

Nemzetközi Zongoraverseny – Máramarossziget, 2008. május 23-24.

  • Péter Anna, II. oszt. – II. díj


Megyei népdalverseny – Válaszút, 2009. március 28-29.

  • Péter Anna, II. oszt. – dicséret



A 2008-2009-es tanév sportvetélkedői


LABDARÚGÁS

Magyar líceumok labdarúgó - bajnoksága, 2008. október 27 – november 4.

  • Fiúk: - I hely


Csapatkapitány: Páll Róbert

Kapus: Czégér  Róbert

Csapattagok:    
Abdudán András        
Ruparcsics  Arnold                              
Chesăuan Vasile       
Szabó József
Debreceni István       
Székely Csaba
Dezső Zoltán           
Tamás Kiss Zsolt
Fábián Mihály           
Török-Czirmay Zoltán
Kiss Levente           
Wágner Attila
Kovács Kapsi Gáspár    

Iskolás Sportolimpia – városi szakasz, 2009. március 19-24. – II. hely a  csoportban

KÉZILABDA

Memorialul“Dumitru Bălan”- városi kézilabda bajnokság, 2008. december 18.

  • Fiúk: - III. hely


Csapatkapitány:
Szapora Norbert Zsolt

Kapus:
Nép Árpád,
Czégér Róbert

Csapattagok:
Chesăuan Vasile       
Ruparcsics Arnold
Debreceni István       
Tamás Kiss Zolt
Dezső Zoltán           
Tóbiás András           
Gergely Csaba           
Tóth Tamás
Kovács Tibor           
Török Gyurkó Zoltán
Szapora Gyula

Iskolás Sportolimpia – városi szakasz, 2009. február 20. ,
II. hely a csoportban

Kézilabda – lányok

Csapatkapitány:
Kilin Tünde

Kapus:
Kerekes Eszter

Csapattagok:
Balázs Eszter                    
Péter Brigitta                            
Gál Tünde            
Szabó Emese
Janko Kinga            
Tamás Karola
Koronka Timea        
Tasnádi Csilla
Lőrincz Orsolya        
Tóth Erika

 

ASZTALITENISZ

Iskolás Sportolimpia – városi szakasz, 2009. január 28.

  • Máthé Szabolcs – II. hely


Iskolás Sportolimpia – megyei szakasz, 2009. február 20.

  • Máthé Szabolcs – IV. hely


RÖPLABDA

Részvétel 2008. november 4-19 között a kolozsvári középiskolák közötti bajnokságon (fiúk, lányok).
Részvétel 2009. január 13-án a Sportiskola (LPS) által megszervezett röplabdatornán (lányok).

Magyar líceumok bajnoksága, 2009. február 23.

  • Lányok: - II. hely

Csapatkapitány:
Szabó Tímea

Csapattagok:    
Babos Kinga
Benkő Klára
Deák Andrea
Hankó Brigitta
Kovács Noémi
Lőrincz Orsolya
Miklósi Dorottya
Nagy Timea
Pusztán Mária
Szabó Linda
Visky Dóra

  • Fiúk: - III. hely

Csapatkapitány:
Butyka István

Csapattagok:
Ajtai Róbert
Bartok Tamás
Gergely Szabolcs
Imre Sándor
Lézsai Róbert
Szapora Zolt
Székely Csaba  
Török-Czirmay Zoltán

KOSÁRLABDA

Magyar líceumok bajnoksága, 2008. november 26.

  • Lányok: - II hely

Csapatkapitány:
Kerekes Eszter

Csapattagok:
Balogh Kincső       
Lőrincz Márta           
Nagy Timea          
Pusztán Éva          
Pusztán Mária           
Szabó Linda           
Vincze Krisztina       
Visky Dóra

 

  • Fiúk: - III hely

Csapatkapitány:
Fülöp Zsolt

Csapattagok:
Butyka István
Czergezán Zoltán
Fodor Norbert
Imre Sándor
Kiss István
Kis Levente
Pelea Alpár
Szapora Norbert Zsolt
Székely Szabolcs

Részvétel 2008. december 12-13-án a 4. Országos Középiskolás Kosárlabda Kupán, Sepsiszentgyörgy (lányok)


ÚSZÁS

Országos Úszó-Kupa – Gyulafehérvár -2008.május 24.

  • Rácz-Kardos Orsolya, II. osztály – IV. hely