Eseménynaptár

Augusztus 2019
V H K Sz Cs P Sz
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Eredmények 2008-ban

 

Magyar nyelv és irodalom
Alternatív Irodalmi Olimpia – országos szakasz – Szováta, 2007. május 27-28.

  • Adorjáni Mária, X. A – II. díj

 

Alternatív Irodalmi Olimpia – országos szakasz – Szováta, 2007. október 26-28.

  • Adorjáni Mária, XI. A – I. díj
  • Berszán Panna, X. A – III. díj

 

Édes anyanyelvünk verseny – Kárpát-medencei döntő – Sátoraljaújhely, 2007. október 18-20.

  • Szilágyi-Kispista Ágota, X. A – Kazinczy-érem

 

Kallós Zoltán Alapítvány versmondó versenye – Válaszút, 2007. november 8.

  • Ilyés Zalán György, II. oszt. – I. díj
  • Máté Attila, II. oszt. – III. díj
  • Radó Noémi, II. oszt. – III. díj

 

„Most szólj rigó!” – megyei versmondó verseny – Kolozsvár, 2007. november 16.

  • Réthi Anita Bella, II. oszt. – I. díj
  • Ilyés Zalán György, II. oszt. – II. díj
  • Emanga Samira, II. oszt. – dicséret

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny – V-VIII. osztályosoknak megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. január 11.

  • Sallai Eliza, VI. A – I. díj

„Olvasni jó!” – 3 fordulós mesevetélkedő – megyei csapatverseny, Kolozsvár, 2007. október – 2008. január

  • IV. osztály csapata: Batiz Orsolya, Babos Petra, Györfi Szabolcs, Bányász Dávid – II. díj


Megyei mesemondó verseny – Kolozsvár, 2008. március 29.

  • Ilyés Zalán György, II. oszt. – I. díj
  • Máté Attila, II. oszt. – II. díj
  • Radó Noémi, II. oszt. – dicséret


Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny – XIII. országos döntő, Kolozsvár, 2008. március 28-30.
Szép magyar beszéd – verseny:

  • Szabó Eszter, XI. B – dicséret

Versben bujdosó... – vers- és prózamondó verseny:

  • Pozsony Borbála, XII. A – dicséret


Irodalmi Kreativitás Verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. március 31.

  • IX-X. osztály – továbbjutók: Lészai Lehel, Székely Előd, X.A
  • XI-XII. osztály – továbbjutók: Nagy Ágota, Szabó Eszter, XI. B, Vincze Tímea, XI. A


Irodalmi Kreativitás Verseny – országos szakasz – Szováta, 2008. április 4-5.

  • Nagy Ágota, XI. B – Előretolt Helyőrség-különdíj
  • Vincze Tímea, XI. A – képvers-különdíj
  • Szabó Eszter, XI. B – különdíj


Reményik Sándor Szavalóverseny – Kolozsvár, 2008. április 12.

  • Pállukács Hajnal, IX.A – II. díj


Aranka György Nyelvművelő és Helyesírási verseny (III – IV. osztály) – megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. április 19.

  • Batiz Orsolya, IV. oszt. – I. díj

Felkészítők:
Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók
Antal Orsolya, Csonta Réka, Darvasi Gyöngyvér, Misztrik Jolán, Tőkés Erika tanárnők

 

Latin

„Ad latinitatem VIII / MMVIII” – megyei verseny – Kolozsvár, 2008. május 10.

  • Pállukács Hajnal, IX.A – II. díj

Felkészítő:
Ana Călburean tanárnő

 

Történelem

„Luxemburgi Zsigmond európai uralkodó” – Kárpát-medencei történelmi vetélkedő – Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, 2007. május 4-5.

  • Daczó Dóra Izabella, Lukács Jonathán, Székely Előd, IX. A – dicséret


„1848-1849-es magyar forradalom” – Kárpát-medencei történelmi vetélkedő – Kós Károly Kollégium, Budapest, 2008. április 14-16.

  • Miklósi Dorottya, Tóth Tamás, IX. B, Lukács Jonathán X. A, Gábora Attila XI. C – dicséret

Felkészítők:
Imre Zsolt, Jakab Antal tanárok

 

Vallás

Bibliaismereti vetélkedő – megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. március 1.

  • Jánosi Zsuzsa, VI. A – II díj
  • Sallai Eliza, VI. A – II díj


Bibliaismereti vetélkedő – erdélyi szakasz – Kolozsvár, 2008. április 19.

  • Jánosi Zsuzsa, VI. A – dicséret


„Áldjátok az Úr nevét!” –egyházi énekverseny – Kolozsvár, 2008. május 10.


I-IV. osztályos kategória:

  • Batiz Orsolya, IV. oszt. – dicséret
  • Petrule Gabriella, IV. oszt. – dicséret

V-VIII. osztályos kategória:

  • Jánosi Zsuzsa, VI. A – II. díj
  • Kozma Aletta, V. A – dicséret
  • Kádár Brigitta, VII. A – dicséret

Felkészítő:
Kállay Enikő tanárnő

 

Matematika

Pontszerző – matematika verseny – III. és IV. osztály – 2007. október – 2008. február

  • Cserei Mária, III. oszt. – I. díj
  • Olcsvári-Barta Péter, III. oszt. – II. díj
  • Batiz Orsolya, IV. oszt. – I. díj


Gordiusz matematika tesztverseny – Kolozsvár, 2008. február 20.

  • Török Enikő, IX. B – III. díj
  • Nagy Sándor, IX. B – dicséret
  • Nagy Zsófia, X. B – dicséret
  • Tamás-Krumpe Antal, XI. B – dicséret

Zrínyi Ilona matematika verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2008. február 22.

  • Veres Ádám, III. oszt. – dicséret
  • Marton Szidónia, III. oszt. – dicséret
  • Simon Brigitta, III. oszt. – dicséret
  • Batiz Orsolya, IV. oszt. – III. díj
  • Sallai Eliza, VI. A – dicséret


Kisokosok matematika verseny – Kolozsvár, 2008. március 8.

  • Orbán Erzsébet Mirjám, VIII. A – dicséret

Felkészítők:
Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán tanítók
Jakab-Medvéssy Alice, Rokaly Réka, Wanek Judit-Klára tanárok

 

Informatika

Alkalmazott informatika – megyei verseny – Kolozsvár, 2008. március 29.

  • Technológia – tagozat:     Barabás Levente, IX. C – dicséret
  • C# alkalmazások – tagozat:    Csergezán Zoltán, IX. B – dicséret
  • Imecs Tamás, IX. B – dicséret

Felkészítő:
Szabó Ágnes tanárnő

 

Természettudományok

Mindennapok fizikája vetélkedő – Kolozsvár, 2007. május 11.

  • Bratescu Hajnal, Bartus Alpár, Kovács Áron, Sándor Nóra – VI.A. osztály I. díj
  • Deritei Dávid, Szabó Timea, Fodor Norbert, Tóbiás Róbert – X.B. osztály I. díj
  • Deritei Endre, Gábora Attila, Tamás Norbert, Wagner Attila – X.C. osztály dicséret
  • Szabó Zsuzsa, Déner Imola, Pány-Vas Tímea – XI.B. osztály I. díj


Xantus János környezetismereti vetélkedő – Kolozsvár, 2007. október 13.

  • Kötő Emese, László Kinga, Sipos Endre, Madaras Dávid – VIII. A osztály, junior kategória III. díj
  • Horváth Boglárka, Imecs Tamás, Nagy Sándor, Csergezán Zoltán – IX.B. osztály, senior kategória II. díj


Curie környezetvédelmi emlékverseny – területi döntő – Mezőpanit, 2008. február 22.

  • Imecs Tamás, Horváth Boglárka, Csergezán Zoltán – IX. B. osztály 29 pont 45-ből
  • Miklósi Dorottya, Török Enikő, Butyka Júlia – IX. B. osztály 27 pont 45-ből


Pályázat a Teleki Virág környezetvédelmi szaktáborozásra – Szováta, 2008. március-április

  • Deák Zsuzsa, Nagy Zsófia – X.B osztály – nyertes pályázat
  • Kerekes Eszter XI. A és Szabó Eszter XI.B osztály – nyertes pályázat
  • Ilyés Kinga, Szabó Eszter – XI.A osztály
  • Kacsó Tímea, Jakab Melinda – X.B. osztály


Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája – Kolozsvár, 2007. november 30. – december 2.

  • Deritei Dávid, Fodor Norbert XI.B – II. díj a fizika szekcióban, továbbjutottak a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára, Gödöllőn március 7-8 között mutatták be Hőgyes Endre nyomában című dolgozatukat


Mindennapok fizikája vetélkedő – Kolozsvár, 2008. április 23.

  • Cserei Márton, Jánosi Zsuzsa, Kőmíves Norbert, Sallai Eliza – VI.A. osztály dicséret
  • Horváth Erika, Nagy Zsolt, Ruparcsics Arnold, Szabó Csaba – X.B. osztály dicséret
  • Deritei Dávid, Szabó Timea, Fodor Norbert, Tóbiás Róbert – XI.B. osztály I. díj


Regionális környezetvédelmi diákkonferencia – Kolozsvár, 2008. április 23.

  • Deritei Dávid, Fodor Norbert XI.B – II. díj Halláskárosodás mérése kolozsvári fiatalokon című dolgozatukkal


Természettudományi interdiszciplináris megyeközi diákkonferencia – Torda, 2008. május 10.

  • Deritei Dávid, Fodor Norbert XI.B – I díj Studiul efectelor poluării fonice în spaţii închise asupra tinerilor című dolgozatukkal


Földrajz általános műveltségi vetélkedő – Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Földrajz Tanszék – Kolozsvár, 2008. április 19-20.

  • Görög Zoltán XII. B, Sollok Tímea XI.A, Kozma Katalin XI. A – II. díj
  • Kacsó Tímea X. B, Budáker Erika X. C, Ilyés Kinga XI. B – dicséret


„Kurutty” – általános műveltségi vetélkedő – körzeti szakasz/ megyei szakasz - Kolozsvár, 2008. március 1./ április 5.
Iskolánk csapatai:

  • Mókusok:    Veress Jázmin Abigél I. oszt., Réthi Anita Bella II. oszt., Cserei Mária III. oszt., Batiz Orsolya IV. oszt.
  • KIT:         Kovács Pistuka Péter I. oszt, Máthé Attila II. oszt., Olcsvári Barta Péter III. oszt., Babos Petra IV. oszt.

Felkészítők:
Fehér Judit, Pilbák Enikő, Polacsek Erika
Bárdos László, Dancs László, Vörös Alpár István Vita tanárok
Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók


Sakk

Megyei sakkolimpia (V-VIII. oszt.) – Kolozsvár, 2008. március 30.

  • Dibernardo Attila, VII. oszt. – dicséret (VI. hely)

Felkészítő:
Rokaly Réka tanárnő

A Junior Achievement programok keretén belül szervezett “Innovation Camp” vetélkedő – Kolozsvár, 2008. április 19-20.

Résztvevők:

  • Floriska Levente, Kerekes Eszter XI.A, Szabó Tímea XI.B, Balogh Beatrix XI.C, Batiz Zsolt X.C
  • Balogh Beatrix XI.C – elődöntőbe került
  • Szabó Tímea XI.B – II. díj – iskolánkat képviseli a brüsszeli döntőben

Kézilabda

Az  Országos középiskolás kézilabda-bajnokságon 2007 – ben, a lány csapatunk a IV. helyezést érte el.
Magyar líceumok  bajnoksága, 2008. május 21-23.

Lányok –I. hely
Csapatkapitány: Kilin Tünde
Kapus:  Kerekes Eszter
Játékosok: Ambrus  Izabella
Balázs Eszter
Jakab Anita
Koronka Timea
Lőrincz Orsolya
Péter Brigitta
Szabó Emese
Tamás Karola
Tasnádi Csilla
Tóth Erika

Fiúk –I. hely

Csapatkapitány: Kovács Tibor
Kapus: Nép Árpád, Czégér Róbert
Játékosok: Boldizsár Zeyk Zsombor
Chesăuan Vasile
Dézsi János
Gergely Szabolcs
Imre Sándor
Rupárcsics Arnold
Szapora Zsolt
Tóbiás András
Török Gyurkó Zoltán

 

Labdarúgás

Fair play Kupa városi szakasza, 2007. November 5-7. –  III. hely

Csapatkapitány: Vincze Zoltán
Kapus:  Czégér Róbert

Játékosok:  Butyka István
Butyka Levente
Chesăuan Vasile
Móra Sándor
Páll Róbert
Szabó József
Toth Tamás
Török-Czirmay Zoltán
Végh Róbert
Wágner Attila

 

Rüplabda

Magyar líceumok  bajnoksága, 2007. december 11.
Lányok – II . hely

Csapatkapitány: Szondi Anna
Játékosok:  Babos Kinga
Balogh Mária
Gábor Annamária
Kerekes Eszter
Kovács Noémi
Lőrincz Orsolya
Miszti Andrea
Nagy Timea
Pusztán Mária
Szabó Timea
Székely Bernadett

Fiúk – II . hely

Csapatkapitány: Boldizsár  Zeyk  Zsombor
Játékosok: Bartók Tamás
Butyka István
Imre Sándor
Gergely Szabolcs
Lészai Róbert
Szapora Zsolt
Páll Róbert
Székely Szabolcs


Kosárlabda

Magyar líceumok  bajnoksága, 2008. február 20.
Lányok – III. hely

Csapatkapitány: Kerekes Eszter

Játékosok:  Balogh Kincső
Kerekes Réka
Gál Tünde
Lészai Orsolya
Lőrincz Orsolya
Lőrincz Márta
Pop Tímea
Nisztor Anna
Tamás Krisztina

Fiúk – III. hely

Csapatkapitány: Pelea Alpár

Játékosok:  Balázs Levente
Butyka István
Csergezán Zoltán
Fodor Norbert
Fülöp Zsolt
Imre Sándor
Kiss Levente
Korpos Eduárd
Szabó Loránt
Szapora Zsolt
Székely Szabolcs