Puskás Öcsi Vándorkupa, 2010

„Kikupálódott” az Apáczai

bajnokcsapat

Fotógaléria

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum csapata nyerte a kolozsvári magyar tannyelvű középiskolák sportvetélkedőjének Puskás Öcsi Vándorkupáját, miután valamennyi mérkőzésén diadalmaskodott.

A tizenhatodik alkalommal megrendezett labdarúgó kupasorozat második helyén az idei rendező, a Báthory István Elméleti Líceum végzett, a harmadik helyet pedig a Református Kollégium csapata szerezte meg. A címvédő brassaisok a negyedikek lettek, utolsó helyen végzett a János Zsigmond Unitárius Kollégium.

Az 5 + 1-es felállású csapatok kétszer 25 perces mérkőzéseket játszottak, a vándorkupa győztesei pedig elnyerték a részvételi jogot a magyar középiskolák országos labdarúgó bajnokságára.

Az idei kiírás eredményei: Apáczai–Báthory 4–1, Református Kollégium–János Zsigmond Unitárius Kollégium 5–1, Apá czai–Református Kollégium 3–1, Brassai–Unitárius Kollégium 1–2, Apáczai–Brassai 4–2, Bá thory–Református Kollégium 4–1, Unitárius Kollégium–Báthory 0–4, Református Kollégium–Brassai 3–2, Apáczai–Unitárius Kollégium 5–0 és Báthory–Brassai 1–3.

A kupagyőztes Apáczai csapata (edző: Tőkés-Szondi Edit): Adorján János Róbert, Berciu Richard, Czégér Róbert Csaba, Dani Zoltán Szilárd, Kovács Zsolt, Nagy Loránd, Petri Levente, Tamás-Kis Zsolt, Torkos Zsolt, Török-Czirmay Zoltán, Török-Faragó Tamás, Visky Bence.