Eseménynaptár

Október 2019
V H K Sz Cs P Sz
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Erdély Kupa, 2010 - eredmények

Tőkés-Szondi Edit számolt be lapunknak a hétvégén rendezett középiskolás országos bajnokságról. A mérkőzéseknek a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban található sporttermek, a Gheorghe Roman Sportcsarnok és Vasile Geleriu terem adott otthont.



ErdelyKupaEredmenyek

Az Apáczai Csere János Líceum szervezte vetélkedő teljes kolozsvári sikert hozott, a fiúknál a Báthory István Elméleti Líceum, a lányoknál pedig az Apáczai-líceum nyert.

 

Részletes eredmények:


Fiúk, A-csoport: Mikes Kelemen Elméleti Líceum (Sepsiszentgyörgy)–Csiki Gergely Iskolaközpont (Arad) 36:9, Csiki-iskolaközpont–Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda) 7:57 és Mikes-líceum–Márton-főgimnázium 33:26.


B-csoport: Németh László Elméleti Líceum (Nagybánya)–Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár) 33:39, Báthory-líceum–Bethlen Gábor Kollégium (Nagyenyed) 34:16 és Németh-líceum–Bethlen-kollégium 36:19.


C-csoport: Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely)–Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti) 36:11, Kölcsey-főgimnázium–Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó) 27:42 és Bolyai-líceum–Áprily-főgimnázium 15:24.


Elődöntők:Mikes-líceum–Németh-líceum 49:41, Áprily-főgimnázium–Márton-főgimnázium 44:57 és Báthory-líceum–Bolyai-líceum 30:26.


Döntő:Mikes-líceum–Márton-főgimnázium 0:20, Báthory-líceum–Márton-főgimnázium 36:27 és Mikes-líceum–Báthory-líceum 0:20.


A végső sorrend:1. Báthory-líceum, 2. Márton-főgimnázium, 3. Mikes-líceum, 4. Németh-líceum, 5. Áprily-főgimnázium, 6. Bolyai-líceum, 7. Kölcsey-főgimnázium, 8. Bethlen-kollégium, 9. Csiki-iskolaközpont.

 


Lányok, A-csoport: Németh-líceum–Salamon Ernő Gimnázium (Gyergyószentmiklós) 2:10, Salamon-gimnázium–Hám János Katolikus Iskolaközpont (Szatmárnémeti) 31:25 és Németh-líceum–Hám-iskolaközpont 7:50.


B-csoport: Mikes-líceum–Apáczai Csere János Elméleti Líceum (Kolozsvár) 16:23, Apáczai-líceum–Bolyai-líceum 35:33 és Mikes-líceum–Bolyai-líceum 30:19.


Elődöntők: Salamon-gimnázium–Mikes-líceum 37:26 és Apáczai-líceum–Hám-iskolaközpont 31:21.


Kisdöntő:Hám-iskolaközpont–Mikes-líceum 20:0.


Döntő:Apáczai-líceum–Salamon-gimnázium 39:19.

 


A végső sorrend:1. Apáczai-líceum, 2. Salamon-gimnázium, 3. Hám-iskolaközpont, 4. Mikes-líceum, 5. Bolyai-líceum, 6. Németh-líceum.


A torna válogatottjai:

Fiúk: Mirovszki Ádám (Kolozsvár), Drăguşan Mihai (Brassó), Csáki Balázs (Nagybánya), Novák Zsolt (Sepsiszentgyörgy) és Hodgyai Levente (Csíkszereda).


Lányok: Reizer Edina (Szatmárnémeti), Lőrincz Márta (Kolozsvár), Bakos Anikó (Gyergyószentmiklós), Székely Kinga (Kolozsvár) és Vincze Edina (Gyergyószentmiklós).