Eseménynaptár

Május 2019
V H K Sz Cs P Sz
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
eredmények 2009-2010

OLIMPIA 2009/2010

 

Az egy tanév során megszervezett versenyek, vetélkedők, és tevékenységek sora megszámlálhatatlan, szinte nincs is olyan időszak, hogy az „apáczais” diák ne dolgozna, sürgölődne éppen valamin. Az itt következő számadás a hivatalos tantárgyversenyek eredményeit mutatja.

 

Az idei olimpiákon tizennégy tantárgy versenyén százharminckilenc tehetséges diákunk vett részt. A résztvevők száma újra nőtt, bár az iskola létszáma tovább csökkent. A jelentkezők több mint egyharmada továbbjutott a megyei szakaszra. Legtöbben és a legjobb eredménnyel továbbra is a magyar olimpián szerepeltek, a megyei szakaszon huszonegy diákunk vett részt, közülük tizenhárman valamilyen díjjal vagy dicsérettel tértek haza.

 

A Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny megyei szakaszán a mi iskolánk diákjai lettek a legjobbak a VIII, XI, és XII. osztályok versenyén, ezen kívül a IX.-es második díj, és XI.-es harmadik díj is iskolánknak jutott.

 

Megyei I. díjas lett még románból egy VI. osztályos tanuló, valamint közgazdaságtanból egy X. osztályos diákunk. Megyei helyezést értek el még diákjaink a német és fizika, versenyeken (III. díj), és tizenegy dicséret is szerepel a nyertesek listáján (nyolc magyar, egy a német és egy a matematika olimpián).

 

Az országos versenyeken iskolánkat hat diák képviselte, az eredmény két dicséret.

 

Az alábbiakban felsoroljuk a legjobb eredményeket:

 

A kolozsvári iskolák közötti szakasz:

Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny

 

Salamon Orsolya V.A 9,50

Simon Brigitta Ildikó V.A 8,80

Cserei Mária V.A 8,50

Marton Szidónia V.A 8,40

Batiz Orsolya Bernadett VI.A 9,80

Petrule Gabriella Adrien VI.A 8,30

Lukács Dániel Mátyás VII.A 9,25

Kundi Zoltán VII.A 8,00

Sallai Eliza VIII.A 9,40

Mihály-Vitályos Réka VIII.A 8,60

Cserei Márton VIII.A 8,40

Müller Dalma VIII.A 8,25

Kónya Eszter IX.A 8,25

Debreczeni Tímea X.B 8,00

Major Ágota Eszter X.A 8,00

Visky Janka X.A 8,00

Gábor Loránd XI.A 9,50 II. hely

Ambrus Tímea XI.C 9,00

Nemes Lóránd Zsolt XI.A 8,70

Lukács Jonathán Tibor XII.A 8,00

Simon Ágnes XII.A 8,00

 

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A I. hely

Fodor Hanna Márta VI.A

Sallai Eliza VIII.A

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Latin nyelv

 

Pállukács Hajnal XI.A dicséret

Kelemen Beáta XII.A II. hely

 

Angol nyelv és irodalom

 

Péter Annamária VII.A 9,20

Bíró Noémi VII.A 9,10

Kulcsár Kálmán VII.A 9,00

Lukács Dániel Mátyás VII.A 8,20

Manasses Péter VII.A 8,00

 

Sallai Eliza VIII.A 9,10

 

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Pop Zsolt Sándor IX.B 8,50

Zelenka Mátyás IX.B 8,40

Kruppa Noémi X.A 9,15

Major Ágota Eszter X.A 8,50

Pállukács Hajnal XI.A 9,50

Kacsó Tímea XII.B 8,10

 

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Német nyelv és irodalom

 

Kiss Levente X.A 8,60 II. hely

Ambrus Izabella XI.A 8,50 III. hely

 

Történelem

 

Kónya Eszter IX.A 9,70 I. hely

Kiss Levente X.A 9,20 II. hely

Balogh Álmos X.A. 9,00

tovább jutottak a megyei szakaszra

Kundi István IX.A 8,30

 

Matematika

 

Horváth Boglárka XI.B III. hely

Török-Czirmay Zoltán XI.B

Nagy Zsolt István XII.B

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

 

A megyei szakasz eredményei

Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny

 

Salamon Orsolya V.A 8,95 megyei dicséret

Kundi Zoltán VII.A 8,25

Sallai Eliza VIII.A 9,80 megyei I. díj

Cserei Márton VIII.A 9,25 megyei dicséret

Müller Dalma VIII.A 8,75 megyei dicséret

Kónya Eszter IX.A 9,50 megyei II. díj

Major Ágota Eszter X.A 8,50 megyei dicséret

Visky Janka X.A 8,50 megyei dicséret

Debreczeni Tímea X.B 8,00 megyei dicséret

Kruppa Noémi X.A 8,00 megyei dicséret

Gábor Loránd XI.A 9,50 megyei I. díj

Ambrus Tímea XI.C 8,80 megyei III. díj

Nemes Lóránd Zsolt XI.A 8,50 megyei dicséret

Lukács Jonathán Tibor XII.A 9,75 megyei I. díj

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A megyei I. díj

 

Angol nyelv és irodalom

 

Péter Annamária VII.A 8,40

Kruppa Noémi X.A 8,50

Pállukács Hajnal XI.A 9,00

 

Német nyelv és irodalom

 

Kiss Levente X.A 8,60 megyei dicséret

Ambrus Izabella XI.A 8,50 megyei III. díj

 

Matematika

Horváth Boglárka XI.B megyei dicséret

Nagy Zsolt István XII.B

 

Fizika

 

Sallai Eliza VIII.A III. díj

Cserei Márton VIII.A megyei dicséret

 

Közgazdaságtan

 

Tlasadze Tünde Orsolya X.C 8,85 megyei I. díj

 

Az országos versenyek résztvevői:

 

Mikes Kelemen irodalmi tantárgyverseny

 

Kónya Eszter IX.A országos dicséret

Gábor Loránd XI.A

Lukács Jonathán Tibor XII.A

Sallai Eliza VIII.A

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A országos dicséret

 

 

Közgazdaságtan

 

Tlasadze Tünde Orsolya X.C

 

Binder Andrásné Papp Mária

 

 

Versenyek, vetélkedők

 

Magyar nyelv és irodalom

Országos regemondó vetélkedő – Marosvásárhely, 2009. május 22- 24.

Máthé Attila, III. oszt. – III. díj

 

Édes anyanyelvünk verseny – Kárpát-medencei döntő –

Sátoraljaújhely, 2009. október 16-18.

 

Berszán Panna, XII. A

Simon Ágnes, XII. A

 

Implom József Helyesírási Verseny – IX-XII. osztály


Helyi szakasz – Kolozsvár, 2009. december 14.

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – I. díj

Kuncik Anita, XI. A – II. díj

Albert Dorottya, XI. C – III. díj

Lukács Jonathán, XII. A – I. díj

 

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. január 16.

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – (IV. helyezéssel) dicséret,

továbbjutó az országos szakaszra

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny, V-VIII. osztály

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. február 14.

Sallai Eliza, VIII. A – I. díj

 

Napsugár – „Szólj, szám!” Helyesírási pályázat – 2009. szeptember – 2010. február

Nagy Gellért, Osváth Barbara Erzsébet, Réthi Anita Bella IV. osztály (csapatverseny) – megyei I. díj

 

Vidám Versek Versmondó Versenye – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 20.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – III. díj

 

Kányádi Sándor Szavalóverseny

Megyei szakasz – Bánffyhunyad, 2010. március 27.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – III. díj

Országos szakasz – Varsolc, 2010. május 7-9.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – dicséret

 

Megyei mesemondó verseny – Kolozsvár, 2010. április 17.

 

Rado Noémi, IV. oszt. – II. díj

Ilyés Zalán György, IV. oszt. – I. díj

 

Aranka György Nyelvművelő és Helyesírási verseny (III – IV. osztály) – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. április 24.

 

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – dicséret

Irodalmi Kreativitás Verseny

Helyi szakasz – Kolozsvár, 2010. február 25.

IX-X. oszt.: Kruppa Noémi , X. A – I. díj

XI-XII. oszt.: Lukács Jonathán, XII. A – I. díj

 

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 24.

Kruppa Noémi, X. A – I. díj

Országos szakasz – Szováta, 2010. április 23-24.

Kruppa Noémi, X. A – Transindex-különdíj

 

Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny, XV. országos döntő –

Kolozsvár, 2010. március 26-28.

Édes anyanyelvünk

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – II. díj

Nemes Loránd Zsolt XI. A – III. díj

Szép magyar beszéd

Lukács Jonathán, XII. A – III. díj

Székely Előd-Antal, XII. A – dicséret

Versben bujdosó...

Gábor Loránd, XI. A – I. díj

 

Kazinczyverseny – Kárpát-medencei szakasz – Győr, 2010. április 16-18.

 

Székely Előd-Antal, XII. A – Kazinczy-érem

Felkészítők:

Kulcsár Margit tanítónő,

Antal Orsolya, Csonta Réka, Darvasi Gyöngyvér, Misztrik Jolán, Tőkés Erika tanárnők

 

 

Limba şi literatura română

 

Concursul „Mesajul Meu Antidrog”, Secţiunea „Eseu Literar Liceu” – városi szakasz –

Kolozsvár, 2009. június 1.

 

Szirb Edina, X. C – II. díj

Miszti Andrea, XII. C – III. díj

 

Simpozionul Naţional „Auxiliare curriculare, portofolii şi proiecte ale elevilor”

Kolozsvár, 2009. október 23-24.

 

Fodor Hanna Márta, VI. A – különdíj

Felkészítők:

Corina Lupuţan, Monica Drăgoi tanárnők

 

 

Angol nyelv

 

Kenguru – nemzetközi nyelvi verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. január 27.

 

Ilyés Zalán György, IV. oszt.

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A

Sallai Eliza, VIII. A

Zelenka Mátyás, IX. B

Koros Fekete Mátyás, X. A

Pállukács Hajnal, XI. A

iskolán belül évfolyamonként legnagyobb pontszámot értek el.

Felkészítők:

Demeter Zsuzsa, Demeter Kitty, Dózsa Izabella,

Kovács Zita, Kötő Andrea, Szilveszter Anikó tanárnők

 

 

Történelem

 

„Az 1956-as forradalom” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2009. október 23.

 

Pállukács Hajnal XI. A, Lukács Jonathán, Székely Előd-Antal XII. A – I. díj

 

„Luxemburgi Zsigmond és a Sárkányos Lovagrend” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. március 9.

 

Pállukács Hajnal, Nemes Loránd Zsolt XI. A, Lukács Jonathán XII. A – II. díj

 

„1848-as forradalom Kolozsváron” – megyei történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. március 11.

 

Lukács Jonathán, Szabó Balázs, Székely Előd-Antal XII. A, Deritei Dávid – II. díj

 

„Magyarország a reformkorban” – Kárpát-medencei történelmi vetélkedő –

Kós Károly Kollégium, Budapest, 2010. április 20.

 

Nemes Loránd Zsolt XI. A, Benkő Klára, Fogarasi Brigitta, Jancsó Áron XI. B

 

„Kolozsvár története” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. április 30.

 

Kiss Levente, Koros Fekete Mátyás, Visky Janka X. A – I. díj

Felkészítők:

Imre Zsolt, Jakab Antal, Pócsai Sándor tanárok

 

Református vallás

 

Bibliaismereti vetélkedő – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 20.

Batiz Orsolya Bernadett, VI. AI. díj

Bibliaismereti vetélkedő – erdélyi szakasz – Kolozsvár, 2010. május 8.

 

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A dicséret

Felkészítők:

Kállay Enikő és Szados Mária tanárnők


Római katolikus vallás

 

A Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye tantárgyversenye –

kerületi szakasz – Kolozsvár, 2010. február 20.

 

Kulcsár Kálmán, VII. A II. díj

Strasszer Krisztina, VIII. A I. díj

Goga Tamás, IX. B II. díj

Horváth Boglárka, XI. B I. díj

Szász Botond, XI. A III. díj

Jakab Melinda, XII. B I. díj

 

A Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye tantárgyversenye –

főegyházmegyei szakasz – Csíkszereda, 2010. április 16-18.

 

Horváth Boglárka, XI. B II. díj

Jakab Melinda, XII. B II. díj

Felkészítő:

Szép Mónika tanárnő

 

 

Matematika

 

Kenguru – nemzetközi matematika verseny – országos szakasz – Kolozsvár, 2009. március 25.

 

Katona-Bugner Attila, III. oszt. – II. helyezés alapján résztvett nyári Kenguru matematika táborban

 

Brenyó Mihály - pontszerző matematika verseny – III. és IV. osztály

 

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. október – 2010. február

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. I. díj

Országos szakasz – Marosvásárhely, 2010. március 26-28.

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. I. díj

 

Zrínyi Ilona matematika verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. február 19.

 

Halászy Tamás, III. oszt. dicséret

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. dicséret

Réthi Anita Bella, IV. oszt. dicséret

Simon Brigitta Ildikó, V. A – dicséret

Marton Szidónia, V. A – dicséret

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A – dicséret

Jakab Ernő Ottó, VI. A – dicséret

Kundi Zoltán, VII. A – II. díj

Cserei Márton, VIII. A – dicséret

Sallai Eliza, VIII. A – dicséret

 

Gordiusz matematika tesztverseny – Kolozsvár, 2010. február 19.

 

Zelenka Mátyás, IX. B – II. díj

Pop Zsolt Sándor, IX. B – dicséret

Kovács Áron, IX. B – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, X. B – III. díj

Nagy Sándor, XI. B – dicséret

Jancsó Áron, XI. B – dicséret

Szabó Csaba, XII. B – dicséret

Nagy Zsolt István, XII. B – dicséret

 

Kenguru – nemzetközi matematika verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 19.

 

Katona-Bugner Attila, IV. oszt.

Réthi Anita Bella, IV. oszt.

Lukács Noémi Borbála, V. A

Simon Brigitta Ildikó, V. A

Márton Szidónia, V. A

Vér Renáta Júlia, V. A

Bakos Sandri Gabriella, V. A

Albert Ferencz, V. A

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A

mindannyian továbbjutottak a következő szakaszra.

 

Sallai Eliza, VIII. A – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, X. B

Nagy Zsolt István, XII. B

nagy pontszámot értek el.

 

Kisokosok matematika verseny – Kolozsvár, 2010. március 27.

 

Marton Szidónia, V. A – III. díj

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A – I. díj

Jakab Ernő Ottó, VI. A – dicséret

Kundi Zoltán, VII. A – dicséret

Péter Annamária, VII. A – dicséret

Felkészítők:

Kulcsár Margit, Szabó Ildikó tanítónők,

Jakab-Medvéssy Alice, Rokaly Réka, Molnár Zsolt,

Nagy Magdolna, Páll Boglárka, Wanek Judit-Klára tanárok

 

 

Természettudományok

 

Xantus János környezetismereti vetélkedő – Kolozsvár, 2009. október 17.

Strasser Kriszta, Madaras Ágnes, Müller Dalma, Sallai Eliza VIII. A – junior kategória – III. díj

Simon Blanka, Török Enikő, Horváth Boglárka, Nagy Sándor XI. B – senior kategória – I. díj

 

Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája (TUDEK)

Nagyenyed, 2009. november 20-22.

 

Lőrincz Márta, László Róbert XI.B – II. díj a biológia szekcióban,

továbbjutottak a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára (TUDOK),

Sárospatakon március 26-27. között mutatták be a Lépéshibásak-e iskolánk szertárának állatai? című dolgozatukat

 

Kacsó Tímea, Horváth Tímea XII.B – dicséret környezetvédelem-földrajz szekcióban

 

ÖvegesVermes Fizikaverseny – I. forduló (megyei szakasz) –

Kolozsvár, 2010. február 22.

 

Cserei Márton, VIII. A – III. díj

Dezméri Tünde, IX. C – dicséret

 

Pályázat a Teleki Virág környezetvédelmi szaktáborozásra – Szováta, 2010. március-április

 

Debreczeni Tímea X.B, Szabó Linda X.B – „Pindurka a Szénafüveknél” – nyertes pályázat

Ostváth Zoltán Tamás IX.B, Török Andrea IX.C – „... aztán kinyílt, virított, sok embert felvidított”

 

„Kurutty” – általános műveltségi vetélkedő – körzeti szakasz/ megyei szakasz

Kolozsvár, 2010. március 6./ április 14.

Iskolánk csapata:

Mókusok: Kondrát Hanna I. oszt., Ilyés Anna-Boróka II. oszt.,

Veress Jázmin Abigél III. oszt., Réthi Anita Bella IV. oszt.

 

Mindennapok fizikája vetélkedő – Kolozsvár, 2010. május 7.

 

Kapdebo Eliz, Kulcsár Kálmán, Kundi Zoltán, Lukács Dániel VII. A – dicséret

Cserei Márton, Jánosi Zsuzsa, Müller Dalma, Sallai Eliza VIII. A – I. díj

Gergely Timea, Kovács Áron, Óvári Tamara, Zelenka Mátyás IX. B – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, Orbán Mirjám, Szabó Linda, Tóth Tamás X.B – III. díj

Dimény Andrea, Szabó Róbert, Veres Tünde, Zubaşcu Norbert X.C – dicséret

Jancsó Áron, Miklósi Dorottya, Tóth Tamás, Török Czirmay Zoltán XI .B – II. díj

Debreczeni István, Horváth Boglárka, Nagy Sándor, Török Enikő XI. B – III. díj

 

Felkészítők:

Fehér Judit, Bárdos László, Dancs László, Vörös Alpár István Vita tanárok

Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók

 

Zene

 

„Áldjátok az Urat!” megyei énekverseny – Kolozsvár, 2009. május 23.

Péter Anna, III. oszt. – I. díj

 

A Zene Barátai Zongoraverseny (megyei) – Kolozsvár, 2010. február 26-28.

 

Péter Anna, IV. oszt. – I. díj

 

Összeállította:

Wanek Judit-Klára

Úszás

 

VIP Kupa – országos verseny – Piatra Neamţ – 2009. október 24.

Rácz-Kardos Orsolya, IV. oszt. – II. és III. hely

 

III. Aranyecset rajzpályázat – Apáczai Líceum Kolozsvár – 2010. március 13.

Sabo Tímea-Helga, IV. oszt. – dicséret

 

 

OLIMPIA 2009/2010

 

Az egy tanév során megszervezett versenyek, vetélkedők, és tevékenységek sora megszámlálhatatlan, szinte nincs is olyan időszak, hogy az „apáczais” diák ne dolgozna, sürgölődne éppen valamin. Az itt következő számadás a hivatalos tantárgyversenyek eredményeit mutatja.

Az idei olimpiákon tizennégy tantárgy versenyén százharminckilenc tehetséges diákunk vett részt. A résztvevők száma újra nőtt, bár az iskola létszáma tovább csökkent. A jelentkezők több mint egyharmada továbbjutott a megyei szakaszra. Legtöbben és a legjobb eredménnyel továbbra is a magyar olimpián szerepeltek, a megyei szakaszon huszonegy diákunk vett részt, közülük tizenhárman valamilyen díjjal vagy dicsérettel tértek haza.

A Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny megyei szakaszán a mi iskolánk diákjai lettek a legjobbak a VIII, XI, és XII. osztályok versenyén, ezen kívül a IX.-es második díj, és XI.-es harmadik díj is iskolánknak jutott.

Megyei I. díjas lett még románból egy VI. osztályos tanuló, valamint közgazdaságtanból egy X. osztályos diákunk. Megyei helyezést értek el még diákjaink a német és fizika, versenyeken (III. díj), és tizenegy dicséret is szerepel a nyertesek listáján (nyolc magyar, egy a német és egy a matematika olimpián).

Az országos versenyeken iskolánkat hat diák képviselte, az eredmény két dicséret.

Az alábbiakban felsoroljuk a legjobb eredményeket:

 

A kolozsvári iskolák közötti szakasz:

Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny

 

Salamon Orsolya V.A 9,50

Simon Brigitta Ildikó V.A 8,80

Cserei Mária V.A 8,50

Marton Szidónia V.A 8,40

Batiz Orsolya Bernadett VI.A 9,80

Petrule Gabriella Adrien VI.A 8,30

Lukács Dániel Mátyás VII.A 9,25

Kundi Zoltán VII.A 8,00

Sallai Eliza VIII.A 9,40

Mihály-Vitályos Réka VIII.A 8,60

Cserei Márton VIII.A 8,40

Müller Dalma VIII.A 8,25

Kónya Eszter IX.A 8,25

Debreczeni Tímea X.B 8,00

Major Ágota Eszter X.A 8,00

Visky Janka X.A 8,00

Gábor Loránd XI.A 9,50 II. hely

Ambrus Tímea XI.C 9,00

Nemes Lóránd Zsolt XI.A 8,70

Lukács Jonathán Tibor XII.A 8,00

Simon Ágnes XII.A 8,00

 

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A I. hely

Fodor Hanna Márta VI.A

Sallai Eliza VIII.A

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Latin nyelv

 

Pállukács Hajnal XI.A dicséret

Kelemen Beáta XII.A II. hely

 

Angol nyelv és irodalom

 

Péter Annamária VII.A 9,20

Bíró Noémi VII.A 9,10

Kulcsár Kálmán VII.A 9,00

Lukács Dániel Mátyás VII.A 8,20

Manasses Péter VII.A 8,00

Sallai Eliza VIII.A 9,10

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Pop Zsolt Sándor IX.B 8,50

Zelenka Mátyás IX.B 8,40

Kruppa Noémi X.A 9,15

Major Ágota Eszter X.A 8,50

Pállukács Hajnal XI.A 9,50

Kacsó Tímea XII.B 8,10

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

Német nyelv és irodalom

 

Kiss Levente X.A 8,60 II. hely

Ambrus Izabella XI.A 8,50 III. hely

 

Történelem

 

Kónya Eszter IX.A 9,70 I. hely

Kiss Levente X.A 9,20 II. hely

Balogh Álmos X.A. 9,00

tovább jutottak a megyei szakaszra

Kundi István IX.A 8,30

 

Matematika

 

Horváth Boglárka XI.B III. hely

Török-Czirmay Zoltán XI.B

Nagy Zsolt István XII.B

tovább jutottak a megyei szakaszra

 

 

A megyei szakasz eredményei

Mikes Kelemen Irodalmi Tantárgyverseny

 

Salamon Orsolya V.A 8,95 megyei dicséret

Kundi Zoltán VII.A 8,25

Sallai Eliza VIII.A 9,80 megyei I. díj

Cserei Márton VIII.A 9,25 megyei dicséret

Müller Dalma VIII.A 8,75 megyei dicséret

Kónya Eszter IX.A 9,50 megyei II. díj

Major Ágota Eszter X.A 8,50 megyei dicséret

Visky Janka X.A 8,50 megyei dicséret

Debreczeni Tímea X.B 8,00 megyei dicséret

Kruppa Noémi X.A 8,00 megyei dicséret

Gábor Loránd XI.A 9,50 megyei I. díj

Ambrus Tímea XI.C 8,80 megyei III. díj

Nemes Lóránd Zsolt XI.A 8,50 megyei dicséret

Lukács Jonathán Tibor XII.A 9,75 megyei I. díj

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A megyei I. díj

Angol nyelv és irodalom

 

Péter Annamária VII.A 8,40

Kruppa Noémi X.A 8,50

Pállukács Hajnal XI.A 9,00

 

Német nyelv és irodalom

 

Kiss Levente X.A 8,60 megyei dicséret

Ambrus Izabella XI.A 8,50 megyei III. díj

 

Matematika

Horváth Boglárka XI.B megyei dicséret

Nagy Zsolt István XII.B

 

Fizika

 

Sallai Eliza VIII.A III. díj

Cserei Márton VIII.A megyei dicséret

 

Közgazdaságtan

 

Tlasadze Tünde Orsolya X.C 8,85 megyei I. díj

 

Az országos versenyek résztvevői:

 

Mikes Kelemen irodalmi tantárgyverseny

 

Kónya Eszter IX.A országos dicséret

Gábor Loránd XI.A

Lukács Jonathán Tibor XII.A

Sallai Eliza VIII.A

 

Román nyelv és irodalom

 

Batiz Orsolya Bernadett VI.A országos dicséret

 

 

Közgazdaságtan

 

Tlasadze Tünde Orsolya X.C

 

Binder Andrásné Papp Mária

 

 

Versenyek, vetélkedők

Magyar nyelv és irodalom

Országos regemondó vetélkedő – Marosvásárhely, 2009. május 22- 24.

Máthé Attila, III. oszt. – III. díj

 

Édes anyanyelvünk verseny – Kárpát-medencei döntő –

Sátoraljaújhely, 2009. október 16-18.

 

Berszán Panna, XII. A

Simon Ágnes, XII. A

Implom József Helyesírási Verseny – IX-XII. osztály

Helyi szakasz – Kolozsvár, 2009. december 14.

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – I. díj

Kuncik Anita, XI. A – II. díj

Albert Dorottya, XI. C – III. díj

Lukács Jonathán, XII. A – I. díj

 

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. január 16.

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – (IV. helyezéssel) dicséret,

továbbjutó az országos szakaszra

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny, V-VIII. osztály

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. február 14.

Sallai Eliza, VIII. A – I. díj

 

Napsugár – „Szólj, szám!” Helyesírási pályázat – 2009. szeptember – 2010. február

Nagy Gellért, Osváth Barbara Erzsébet, Réthi Anita Bella IV. osztály (csapatverseny) – megyei I. díj

 

Vidám Versek Versmondó Versenye – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 20.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – III. díj

 

Kányádi Sándor Szavalóverseny

Megyei szakasz – Bánffyhunyad, 2010. március 27.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – III. díj

Országos szakasz – Varsolc, 2010. május 7-9.

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – dicséret

 

Megyei mesemondó verseny – Kolozsvár, 2010. április 17.

 

Rado Noémi, IV. oszt. – II. díj

Ilyés Zalán György, IV. oszt. – I. díj

 

Aranka György Nyelvművelő és Helyesírási verseny (III – IV. osztály) – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. április 24.

 

Réthi Anita Bella, IV. oszt. – dicséret

Irodalmi Kreativitás Verseny

Helyi szakasz – Kolozsvár, 2010. február 25.

IX-X. oszt.: Kruppa Noémi , X. A – I. díj

XI-XII. oszt.: Lukács Jonathán, XII. A – I. díj

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 24.

Kruppa Noémi, X. A – I. díj

Országos szakasz – Szováta, 2010. április 23-24.

Kruppa Noémi, X. A – Transindex-különdíj

 

Aranka György Nyelv- és Beszédművelő Verseny, XV. országos döntő –

Kolozsvár, 2010. március 26-28.

Édes anyanyelvünk

Török-Czirmai Zoltán, XI. B – II. díj

Nemes Loránd Zsolt XI. A – III. díj

Szép magyar beszéd

Lukács Jonathán, XII. A – III. díj

Székely Előd-Antal, XII. A – dicséret

Versben bujdosó...

Gábor Loránd, XI. A – I. díj

 

Kazinczyverseny – Kárpát-medencei szakasz – Győr, 2010. április 16-18.

 

Székely Előd-Antal, XII. A – Kazinczy-érem

Felkészítők:

Kulcsár Margit tanítónő,

Antal Orsolya, Csonta Réka, Darvasi Gyöngyvér, Misztrik Jolán, Tőkés Erika tanárnők

 

 

Limba şi literatura română

Concursul „Mesajul Meu Antidrog”, Secţiunea „Eseu Literar Liceu” – városi szakasz –

Kolozsvár, 2009. június 1.

Szirb Edina, X. C – II. díj

Miszti Andrea, XII. C – III. díj

 

Simpozionul Naţional „Auxiliare curriculare, portofolii şi proiecte ale elevilor”

Kolozsvár, 2009. október 23-24.

Fodor Hanna Márta, VI. A – különdíj

Felkészítők:

Corina Lupuţan, Monica Drăgoi tanárnők

 

Angol nyelv

 

Kenguru – nemzetközi nyelvi verseny – megyei szakasz Kolozsvár, 2010. január 27.

 

Ilyés Zalán György, IV. oszt.

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A

Sallai Eliza, VIII. A

Zelenka Mátyás, IX. B

Koros Fekete Mátyás, X. A

Pállukács Hajnal, XI. A

iskolán belül évfolyamonként legnagyobb pontszámot értek el.

Felkészítők:

Demeter Zsuzsa, Demeter Kitty, Dózsa Izabella,

Kovács Zita, Kötő Andrea, Szilveszter Anikó tanárnők

 

 

Történelem

 

„Az 1956-as forradalom” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2009. október 23.

 

Pállukács Hajnal XI. A, Lukács Jonathán, Székely Előd-Antal XII. A – I. díj

 

„Luxemburgi Zsigmond és a Sárkányos Lovagrend” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. március 9.

 

Pállukács Hajnal, Nemes Loránd Zsolt XI. A, Lukács Jonathán XII. A – II. díj

 

„1848-as forradalom Kolozsváron” – megyei történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. március 11.

 

Lukács Jonathán, Szabó Balázs, Székely Előd-Antal XII. A, Deritei Dávid – II. díj

 

„Magyarország a reformkorban” – Kárpát-medencei történelmi vetélkedő –

Kós Károly Kollégium, Budapest, 2010. április 20.

 

Nemes Loránd Zsolt XI. A, Benkő Klára, Fogarasi Brigitta, Jancsó Áron XI. B

 

„Kolozsvár története” – iskolák közti történelmi vetélkedő –

Kolozsvár, 2010. április 30.

 

Kiss Levente, Koros Fekete Mátyás, Visky Janka X. A – I. díj

Felkészítők:

Imre Zsolt, Jakab Antal, Pócsai Sándor tanárok

 

Református vallás

 

Bibliaismereti vetélkedő – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. március 20.

Batiz Orsolya Bernadett, VI. AI. díj

Bibliaismereti vetélkedő – erdélyi szakasz – Kolozsvár, 2010. május 8.

 

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A dicséret

Felkészítők:

Kállay Enikő és Szados Mária tanárnők

Római katolikus vallás

 

A Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye tantárgyversenye –

kerületi szakasz – Kolozsvár, 2010. február 20.

 

Kulcsár Kálmán, VII. A II. díj

Strasszer Krisztina, VIII. A I. díj

Goga Tamás, IX. B II. díj

Horváth Boglárka, XI. B I. díj

Szász Botond, XI. A III. díj

Jakab Melinda, XII. B I. díj

 

A Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye tantárgyversenye –

főegyházmegyei szakasz – Csíkszereda, 2010. április 16-18.

 

Horváth Boglárka, XI. B II. díj

Jakab Melinda, XII. B II. díj

Felkészítő:

Szép Mónika tanárnő

 

 

Matematika

Kenguru – nemzetközi matematika verseny – országos szakasz – Kolozsvár, 2009. március 25.

 

Katona-Bugner Attila, III. oszt. – II. helyezés alapján résztvett nyári Kenguru matematika táborban

 

Brenyó Mihály - pontszerző matematika verseny – III. és IV. osztály

 

Megyei szakasz – Kolozsvár, 2009. október – 2010. február

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. I. díj

Országos szakasz – Marosvásárhely, 2010. március 26-28.

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. I. díj

 

Zrínyi Ilona matematika verseny – megyei szakasz – Kolozsvár, 2010. február 19.

Halászy Tamás, III. oszt. dicséret

Katona-Bugner Attila, IV. oszt. dicséret

Réthi Anita Bella, IV. oszt. dicséret

Simon Brigitta Ildikó, V. A – dicséret

Marton Szidónia, V. A – dicséret

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A – dicséret

Jakab Ernő Ottó, VI. A – dicséret

Kundi Zoltán, VII. A – II. díj

Cserei Márton, VIII. A – dicséret

Sallai Eliza, VIII. A – dicséret

 

Gordiusz matematika tesztverseny – Kolozsvár, 2010. február 19.

 

Zelenka Mátyás, IX. B – II. díj

Pop Zsolt Sándor, IX. B – dicséret

Kovács Áron, IX. B – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, X. B – III. díj

Nagy Sándor, XI. B – dicséret

Jancsó Áron, XI. B – dicséret

Szabó Csaba, XII. B – dicséret

Nagy Zsolt István, XII. B – dicséret

 

Kenguru – nemzetközi matematika verseny – megyei szakasz Kolozsvár, 2010. március 19.

Katona-Bugner Attila, IV. oszt.

Réthi Anita Bella, IV. oszt.

Lukács Noémi Borbála, V. A

Simon Brigitta Ildikó, V. A

Márton Szidónia, V. A

Vér Renáta Júlia, V. A

Bakos Sandri Gabriella, V. A

Albert Ferencz, V. A

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A

mindannyian továbbjutottak a következő szakaszra.

 

Sallai Eliza, VIII. A – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, X. B

Nagy Zsolt István, XII. B

nagy pontszámot értek el.

 

Kisokosok matematika verseny – Kolozsvár, 2010. március 27.

Marton Szidónia, V. A – III. díj

Batiz Orsolya Bernadett, VI. A – I. díj

Jakab Ernő Ottó, VI. A – dicséret

Kundi Zoltán, VII. A – dicséret

Péter Annamária, VII. A – dicséret

Felkészítők:

Kulcsár Margit, Szabó Ildikó tanítónők,

Jakab-Medvéssy Alice, Rokaly Réka, Molnár Zsolt,

Nagy Magdolna, Páll Boglárka, Wanek Judit-Klára tanárok

 

 

Természettudományok

 

Xantus János környezetismereti vetélkedő – Kolozsvár, 2009. október 17.

Strasser Kriszta, Madaras Ágnes, Müller Dalma, Sallai Eliza VIII. A junior kategória – III. díj

Simon Blanka, Török Enikő, Horváth Boglárka, Nagy Sándor XI. B senior kategória – I. díj

Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája (TUDEK)

Nagyenyed, 2009. november 20-22.

 

Lőrincz Márta, László Róbert XI.B – II. díj a biológia szekcióban,

továbbjutottak a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára (TUDOK),

Sárospatakon március 26-27. között mutatták be a Lépéshibásak-e iskolánk szertárának állatai? című dolgozatukat

 

Kacsó Tímea, Horváth Tímea XII.B – dicséret környezetvédelem-földrajz szekcióban

 

ÖvegesVermes Fizikaverseny – I. forduló (megyei szakasz) –

Kolozsvár, 2010. február 22.

 

Cserei Márton, VIII. A – III. díj

Dezméri Tünde, IX. C – dicséret

Pályázat a Teleki Virág környezetvédelmi szaktáborozásra – Szováta, 2010. március-április

 

Debreczeni Tímea X.B, Szabó Linda X.B – Pindurka a Szénafüveknél” – nyertes pályázat

Ostváth Zoltán Tamás IX.B, Török Andrea IX.C – ... aztán kinyílt, virított, sok embert felvidított

 

„Kurutty” – általános műveltségi vetélkedő – körzeti szakasz/ megyei szakasz

Kolozsvár, 2010. március 6./ április 14.

Iskolánk csapata:

Mókusok: Kondrát Hanna I. oszt., Ilyés Anna-Boróka II. oszt.,

Veress Jázmin Abigél III. oszt., Réthi Anita Bella IV. oszt.

 

Mindennapok fizikája vetélkedő – Kolozsvár, 2010. május 7.

 

Kapdebo Eliz, Kulcsár Kálmán, Kundi Zoltán, Lukács Dániel VII. A – dicséret

Cserei Márton, Jánosi Zsuzsa, Müller Dalma, Sallai Eliza VIII. A – I. díj

Gergely Timea, Kovács Áron, Óvári Tamara, Zelenka Mátyás IX. B – dicséret

Ferencz Ferdinánd Izsák, Orbán Mirjám, Szabó Linda, Tóth Tamás X.B – III. díj

Dimény Andrea, Szabó Róbert, Veres Tünde, Zubaşcu Norbert X.C – dicséret

Jancsó Áron, Miklósi Dorottya, Tóth Tamás, Török Czirmay Zoltán XI .B – II. díj

Debreczeni István, Horváth Boglárka, Nagy Sándor, Török Enikő XI. B – III. díj

 

Felkészítők:

Fehér Judit, Bárdos László, Dancs László, Vörös Alpár István Vita tanárok

Kulcsár Margit, Laczkó Erzsébet, Molnár Zoltán, Szabó Ildikó tanítók

 

Zene

 

„Áldjátok az Urat!” megyei énekverseny – Kolozsvár, 2009. május 23.

Péter Anna, III. oszt. – I. díj

 

A Zene Barátai Zongoraverseny (megyei) – Kolozsvár, 2010. február 26-28.

Péter Anna, IV. oszt. – I. díj

 

Összeállította:

Wanek Judit-Klára

Úszás

 

VIP Kupa – országos verseny – Piatra Neamţ – 2009. október 24.

Rácz-Kardos Orsolya, IV. oszt. – II. és III. hely

 

III. Aranyecset rajzpályázat – Apáczai Líceum Kolozsvár – 2010. március 13.

Sabo Tímea-Helga, IV. oszt. – dicséret