Eseménynaptár

Október 2019
V H K Sz Cs P Sz
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
2010/2011-es tanév

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum tehetségfelmérő vizsgákat szervez a 2011-2012-es tanévben induló V.-VIII. képzőművészeti osztályokban fennmaradt helyekre. A képességfelmérő vizsga időpontja: 2011. szeptember 6., 10 óra. Beiratkozni hétköznapokon 8-15 óra között lehet az iskola titkárságán (tel: 0264-597251). A beiratkozási iratok (gyerek születési bizonyítványa, és szülők személyi igazolvány másolata, igazolás az elvégzett tanévekről) mellé kérnénk előkészíteni a gyerek rajzaiból egy mappát.

 

2011. augusztus 19.

figyelmeztetes

A ballagási ünnepély alkalmával megjelent iskolánk évkönyve a 2010-2011-es tanévre. Évkönyvünk sorozatban a 21. az 1991-ben való újraindítása óta. Az évkönyv fontosabb fejezetei: Tanári műhely, Diákműhely, Eseménynaptár, Táguló világ és Versenynapló. A függelékben iskolánk személyzete és tanulói vannak bemutatva. Újdonságnak számít a CD melléklet, amely a tanév jelentős eseményein készült fotókat tartalmazza.

Megvásárolható az iskola titkárságán.

 

2011. június 6.
evkonyv2011

 

Ezúton értesítjük a kedves szülőket, illetve ügyintézés miatt az iskolánk titkárságára bejutni kívánó személyeket, hogy június 6-július 1 között iskolánkban érettségi vizsga zajlik. Ebben a periódusban a vizsgák lebonyolításának ideje alatt a tanintézményünkbe tilos idegen személyek bejárása. A vizsgák a következő program szerint zajlanak:

június 6-8 9-15 óra között

június 9,10 9-14 óra között

június 14-16 11-13 óra között

június 20-22 8-15 óra között

június 27-29 és július 1 8-14 óra között

Kérnénk bármely ügyintézés érdekében ezen időpontokon kívül keressenek. Megértésüket előre is köszönjük.

 

Megjegyzés: Nem zajlik vizsgáztatás a következő munkanapokon: június 17, 23, 24 és 30.


Vörös Alpár, igazgató

2011. június 6.

 

 

figyelmeztetes

Az Apáczai-napok alkalmából megjelent a Karácsonyi pásztorjáték, amelyet a Farkas utcai templomban mutattak be a diákok 2010. december 21-én. Ugyanazon a CD-n iskolánk vegyeskarának előadásában 10 ének hallgatható meg, amely a kórusverseny országos szakaszára készülő kórusunk repertorjának reprezentatív darabjait tartalmazza. A CD megvásárolható iskolánk titkárságán 12 lejes áron.

 

2011. május 17.

Apaczai-korus-CD

Az Apáczai-napok keretében nagy sikerrel bemutatott Szirmai Albert Mágnás Miskája ismét megtekinthető május 20-án, pénteken 18 órai kezdettel az Apáczai-líceum Dísztermében. Szeretettel vár mindenkit a XI.C osztály.

 

2011. május 17.

MagnasMiska

A Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület ösztöndíj-pályázatot hirdet. A pályázatot ösztöndíj-támogatás céljából 2011. július 29-ig, a 2010-2011-es tanévben magyar nyelvű oktatásban résztvevő, 7–10. évfolyamon tanuló, kiemelkedő tehetséget mutató és szociálisan hátrányos helyzetű diák szülője/gyámja mint magánszemély nyújthatja be.

2011. május 4.


Nyilas_Misi

Iskolánk labdarúgó csapata május 6-8 között Kolozs megyét képviseli az országos labdarúgó bajnokságon, amelynek színhelye Nyárádszereda lesz. A beíratkozott nyolc erdélyi magyar középiskola csapata: a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, a dévai Téglás Gábor Iskolacsoport, a besztercei Andrei Muresanu Főgimnázium, a szovátai Domokos Kázmér Iskolaközpont, a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Líceum, a csíkszeredai Segítő Mária Gimnázium, a nyárádszeredai Bocskai István Iskolaközpont iskolacsapata és a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum.

Sok sikert kívánunk a fiúknak.

2011. május 4

foci

A Francia Kulturális Központ által szervezett Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál egyik helyszíne lesz iskolánk. Május 6-án, pénteken diákok is megnézhetik a fesztivál filmjeit és szavazhatnak a fesztivál közönségdíjas filmjére. Részletes programról az iskola hirdetőfalán lehet tájékozódni.

2011. május 1.

aff-lyces-CJ-A3Ikon

Kolozsvári magyar középiskolák sportvetélkedőjének keretében kézilabdabajnokságra kerül sor iskolánk és a Református Kollégium szervezésében 2O11. május 2 – 4, 9 – 10 időszakban.

Helyszín: Apáczai Líceum udvara.

2011. április 30.

kezilabda2011

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum akkreditált ECL nyelvvizsgaközpont lett.

A felkészüléshez tartozó témakörök.

 

2011. április 28.

ECL_logo

A Saláta Rádió Rock for Youth fesztivált szervez április 15-én pénteken 18 órai kezdettel az iskolánk hátsó udvarán.

A rendezvény célja a kolozsvári tehetséges fiatalokból álló zenekarok népszerűsítése, egyben egy találkozási lehetőség a kolozsvári magyar fiatalok számára.

Fellépnek a Kalapos Band, a Whisperblast, a Step Aside és a BBB Band. Szeretettel várunk mindenkit.

 

2011. április 14.

Rock_Fest_Apaczai_Szabadsagnak

Romanian Reflections címmel Brian Johnston kiállításának megnyitójára kerül sor az Apáczai Galériában 2011. március 31-én, 18:00 órakor. Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

 

2011. március 28.

2

Tisztelt szülők,

 

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum vezetőtanácsa március 11-i és a Szülői Bizottság (Encyclopaedia Egyesület) közgyűlésének március 10-i ülésén az iskolalátogatásra vonatkozó határozatot fogadott el.

2011. március 18.


figyelmeztetes

A Minerva Művelődési Egyesület, az Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a Kolozsvári Református Kollégium, harmadik alkalommal, 2011. április 2-án rendezi meg a Killyéni Péter Emléknapot és Atlétika Emlékversenyt, középiskolás tanulók számára.

 

2011. március 15.

KillyeniI

Digitális grafikai kör indul, az Oktatásért Közalapítvány támogatásával, délutánonként heti rendszerességgel az Apáczai Líceum Aranyecset képzőművészeti műhelye keretében.

2011. március 7.

OktatasertKozalapitvanyI

Iskolánk volt diákjára, Jancsó Noémire emlékezve emlékestet mutat be a fiatalon elhunyt költőnő születésnapján az Alteregó Irodalmi Előadócsoport. Az előadás időpontja 2011. március 7., délután 6 óra, helyszíne a Györkös-Mányi Albert emlékház. A szervezők mindenkit szeretettel várnak!


2011. március 4.

jancsonoemii

Társasági tánc tanfolyam indul az iskola keretén belül március 14-ei kezdettel.

Bővebb információkért kattintson a képre.

Hozzájárulás: 20 lej / hónap

Tisztelettel,
Miklós Eszter és Szegi Márk

2011. március 2.

apaczaiI

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Kolozs megyei szervezete a Kallós Zoltán Alapítvány és a Romániai Magyar Dalosszövetség szakmai támogatásával

 

2011. március 5-én, szombaton 10 órai kezdettel rendezi meg Kolozsváron az Apáczai líceum dísztermében a

XX. Hajnal Akar Lenni népdaléneklési verseny (HAL)

megyei döntőjét.

Jelentkezési határidő: 2011. március 4.


2011. március 1.

magyarKulturaNapjaI

IV. Aranyecset képzőművészeti pályázat I-IV. és V-VIII. osztályosok számára

Szülőföldem: Erdély címmel pályázatot hirdet 6-15 évesek számára az Aranyecset Tehetséggondozó Műhely, az Erdélyi Magyar Művészpedagógusok Egyesülete (EMME), valamint az Apáczai Galéria.

 

2011. március 1.

2

Apáczai, győzelem! - zúgott a lelkes szurkolók kiáltása a János Zsigmond Unitárius Kollégium tornatermében. Nem hiába, hiszen a magyar középiskolák idei bajnokságán a lányok és a fiúk is megérdemelt sikert értek el.

2011. február 26.

rplabdaCsapat

Aranyecset Képzőművészeti Tehetséggondozó Műhely

Apáczai Csere János Elméleti Líceum – Kolozsvár, I.C. Brătianu / Király utca 26.

I. emelet, 25-ös terem

Szombatonként 10-12 között szeretettel várjuk a különböző korosztályú (6-14 év) gyermekeket és fiatalokat, akik ismerkedni szeretnének a grafika és festészet, valamint kerámia különböző technikai eljárásaival. Érdeklődni lehet személyesen Székely Géza képzőművész-tanárnál vagy a következő telefonszámokon: 0264-597251 és 0745113396.

 

2011. február 22


aranyecset

Március 16-20. között negyedszer látogatnak hozzánk a budapesti Madách Imre Gimnázium diákjai és tanárai. Az idei tanévben a hagyományos művészeti tartalom mellett, a találkozó újdonsága az Aces (Academy of Central European Schools) által támogatott iskolai konfliktusokkal foglakozó projekt. Ezen projekt keretében zajlott a december 21-i tematikus-nap is. A találkozó részletes programja letölthető itt.

2011. február 21


MadachApaczai

Január 21-25. között zajlik a kolozsvári magyar középiskolák közötti röplabda bajnokság. Iskolánk egyaránt fiú és lány csapatával az első helyek eléréséért küzd. A mérkőzésekre a mellékelt program szerint kerül sor a János Zsigmond Unitárius Kollégium tornatermében. Sok sikert, szép mérkőzéseket kívánunk!

2011. február 21

rplabdaCsapat

Pályázati lehetőség a 9-11. osztályos diákok számára

 

2011. február 20


Felhívás!

Az Apáczai Galériában (str. I.C. Brătianu / Király utca 26.) 2011. február 17-én, 18 órakor kerül sor az Erdélyi Magyar Művészpedagógusok Egyesülete által rendezett

 

Akarsz-e játszani?

 

-in memoriam Székely Bertalan, Kosztolányi Dezső- című tárlat megnyitójára.

2011. február 15.

2

Az osztálynevelők és a Diáktanács szervezésében február 19-én, szombaton 17 órai kezdettel kerül sor a felsőtagozatos diákok (5-8. osztály) farsangi álarcosbáljára az iskola Dísztermében. Szeretettel várunk diákokat, szülőket.

2011. február 15.

alarcosbal meghivo v-viii-ikon

Kedves szülők,


Az előző évek hagyománya szerint kollegáink ismét megszervezik az apáczais tanár-szülő farsangi bált, amelyre február 11-én, pénteken kerül sor iskolánk Dísztermében. Szeretettel várunk mindenkit! Részleteket a meghívóban olvashatnak.

2011. február 5.

alarcosbalmeghivo

Az iskola vezetőtanácsa január 14-i ülésén kiválasztotta az április 3-9 között zajló budapesti Comenius projekt-találkozóra utazó diákokat. A kiválasztás szempontjai és a diákok névsora itt olvasható.

2011. január 25.

6

A Magyar Kultúra Napja alkalmából 2011. január 21-én 17.00 órai kezdettel a XII. A osztály műveltségi vetélkedőt szervez iskolánk líceumi tagozata számára. Helyszín: Díszterem.

MKN

Beiratkozás a 2011-2012-es tanév I.osztályába
Iratkozási időszak: 2011. január 11-május 5.

frissítve: január 25-én

 

I._osztaly


Olimpiák - helyszínek, időpontok (letöltés rar tömörített formátumban)

!

Aranka György nyelv- és beszédművelő verseny

A kolozsvári Georgius Aranka Társaság a Nevelési, Kutatási és Innovációs Minisztérium, a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség támogatásával a 2010 - 2011. tanévben tizenhatodik alkalommal hirdeti meg országos szintű nyelv- és beszédművelő versenyét középiskolás tanulók számára.

4

Események decemberben

!

Bajnok lett líceumunk lánykosárlabda csapata az Erdély Kupa - 7. Országos Középiskolás Kosárlabda Tornán.

Gratulálunk lányok!

erdely_kupa_logo
Régebbi hírek

2011. március 4.

jancsonoemii