Eseménynaptár

November 2019
V H K Sz Cs P Sz
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
2011-2012-es tanév


Érettségizők figyelmébe


A szóbeli vizsgákra való beosztás letölthető innen.

 

2012. június 11.

figyelmeztetes

Apáczai Kids Club

 

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum játékos angol nyelvű ismerkedő tevékenységre várja az angol intenzív V. osztályba készülő érdeklődő gyerekeket. Az Apáczai Kids Club-ra május 22-én 17 órai kezdettel kerül sor az iskola Dísztermében (str. I.C. Bratianu nr. 26).

 

2012. május 21.

Bővebben

 

Rendkívüli sikereket ért el iskolánk két diákja.

 

Hollandiában az ICYS nemzetközi diákkutató konferencián részt vett romániai csapat keretében Jánosi Zsuzsa és Kovács Zsolt Miért nem tudunk koncentrálni című dolgozatát a zsűri bronzéremmel díjazta.

A Román Televizió kolozsvári fiókja az eseményről riportot készített.

 

Gratulálunk mindkettőjüknek és felkészítő tanáraiknak: Bárdos Lászlónak és Fehér Juditnak.

 

2012. május 15.

JZS-KZS

Meghívó a Killyéni Péter Atlétika Emlékversenyre

 

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a Kolozsvári Református Kollégium, negyedik alkalommal, 2012. május 4 – 5-én rendezi meg a Killyéni Péter Emléknapot és Atlétika Emlékversenyt, középiskolás tanulók számára.

 

2012. április 26.

killyeni logo 2012k

Felkérés


Líceumunk V-VIII osztályos diákokból álló kórusát rangos nemzetközi kórusversenyre (Festival Internacional de Música de Cantonigròs) hívták meg Spanyolországba. A megmérettetésre való kijutás jelentős anyagi ráfordítást igényel.

 

Keressük azokat a lehetséges pénzügyi támogatókat, akik az anyagi teher egy részét felvállalnák. Ebben kérjük azoknak a segítségét, akik ismernek olyan mecénásokat (szponzorokat), akik a magyar kultúrára, annak külföldi megismertetésére szívesen áldoznak lehetőségeikhez mérten.

 

A támogatóinkat az iskola honlapján köszönet-gesztusként ismertetni szándékozunk.

 

2012. április 25.

 

Támogatóink:Támogatóink

Iskola másképp hét programja

 

2012. március 29.

figyelmeztetes

Beiratkozás V. osztályba


Iskolánk a 2012-2013-as tanévben is 2 ötödik osztályt indít délelőtti oktatással: egy angol intenzív (25 hely) és egy képzőművészeti osztályt (20 hely).

Beiratkozni március 15-től kezdődően lehet az iskola titkárságán hétköznapokon 10-14 óra között.

Mindkét osztályba képességfelmérő vizsga történik, amelyről bővebb téjékoztatást a csatolt szórólapon olvashatnak. Az angol vizsga tananyaga letölthető a képzési struktúra címszó alatt.

 

2012. március 16.

figyelmeztetes

A budapesti Madách Gimnázium látogatásának programja.

 

2012. március 12

MadachApaczai

ECL nyelvvizsga - Beiratkozás

 

Március 22-ig lehet beiratkozni az ECL angol nyelvvizsgára Demeter Zsuzsa angoltanárnőnél. Újdonságnak számít, hogy a 2011-2012-es tanévtől a Babes-Bolyai Tudományegyetem is elismeri az ECL nyelvvizsgát licensz, mesteri és doktori képzésekre való beiratkozás céljából. Az ECL oklevelet (B2 és C1 szintet) az egyetem ALPHA Nyelvvizsga Központjában lehet érvényesíteni.

 

2012. március 6.

ECL_logo

Iskolai egyenruha


A jövő tanévtől kezdődően kötelező lesz iskolánk tanulói számára az egyenruha viselete. Az egyenruha minták a csatolt pdf fájlban megtekinthetők. A melegítők a téli idény befejeződése miatt ebben az időszakban kedvezményesen rendelhetők meg.

 

2012. február 29.

egyenpolo

Előkészítő osztályba jelentkező gyerekek szülei figyelmébe ajánljuk a Tanügyminisztérium tájékoztatását. A beiratkozások az előkészítő és az első osztályba a következők szerint történik: március 5-16 között az iskola körzetébe beiratott gyerekek és március 20-27 között, akik más iskolába kérik beiratásukat. A beiratkozás minden héten a következő program szerint zajlik: hétfőn és csütörtökön 9-18 óra között, míg kedden, szerdán és pénteken 9-14 óra között. Iskolánk körzetébe a csatolt lista szerinti utcák tartoznak. Megtekintheti a beiratkozással kapcsolatos információkat is. Várjuk szeretettel.

 

2012. február 7.


beiratkozaselokeszitoikon

A Magyar Kultúra Napja alkalmából 2012. január 27-én 17,00 órai kezdettel a XI.A osztály műveltségi vetélkedőt szervez iskolánk líceumi osztályai számára.

Helyszín: Díszterem

Témakörök:


Farkas utca

Kós Károly

Bartók Béla


Osztályonként egy 4 tagú csapat jelentkezését várjuk. Jelentkezni lehet a XI.A osztályban (26-os terem).


2012. január 23.

 

Magyar Tudomány Napja az Apáczai Líceumban november 18-án, pénteken 17 órától. A rendezvény keretében dr. Kordos László adományának ünnepélyes átadására kerül sor, valamint a matematikában és természettudományokban az előző tanév során kimagasló eredményeket elért diákjaink Hamburg ösztöndíjban részesülnek.

 

Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

2011. november 14.


 

Meghívó

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceumban november

17-én, csütörtökön 17 órától Dr. Hamburg Péter tart előadást

Ellentmondások a matematikában és az informatikában címmel.

 

 

Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

2011. november 14.

 

Meghívó

Iskolánkban letehető a "European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages" – ECL nyelvvizsga (http://www.ecl.org.ro) angol nyelvből. Bővebb információk az ECL dokumentumban.

2011. november 3.

ecl

A bukaresti TV magyar adásában október 10-én délutáni műsorban indult a Nagyszünet műsor. Ennek első kiadásában iskolánk is bemutatkozott. A műsor megtekinthető a magyar adás honlapján, nézzék szeretettel.
http://www3.tvr.ro/magyar/2011/10/nagyszunet-apaczai-liceum-kolozsvar/

2011. október 13.

apaczai

Október 10-14. között zajlik a kolozsvári magyar középiskolák közötti Puskás Öcsi labdarúgó bajnokság. A mérkőzésekre a mellékelt program szerint kerül sor az Apáczai líceum udvarán. Iskolánk csapata, az országos bajnok, a címvédésért küzd. Sok sikert kívánunk a fiúknak!

2011. október 6.

PuskasOcsiVandorkupa2011logo

Rendezvény


„Csillagok, csillagok...”A Csillagászat Nemzetközi Hete alkalmából az égbolt távcsöves fürkészésére kerül sor október 5-én, szerdán 20-22 óra között iskolánk udvarán.

Szervezők: az iskola fizika tanárai és a Borealis Csillagászklub Egyesület (Mátis István véndiák)

 

2011. október 3.


csillagok

Versenyfelhívás


A Kelemen Lajos Műemlékvédő Társaság műemlék- és helyismereti vetélkedőt rendez 10. és 11. osztályos diákok számára. Részletek itt találhatók: http://www.klmt.ro/node/200.

 

2011. szeptember 30.


logoKelemenLajos

Versenyfelhívás


A Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciájára (TUDEK) idén az Apáczai Csere János Elméleti Líceumban kerül sor 2011. december 2-4 között. Bővebben itt tájékozódhat.


2011. szeptember 27.

KutatoDiakLogo

Versenyfelhívás


Október 15.-én megrendezésre kerül a 14. Xantus János környezetismereti vetélkedő.

 

2011. szeptember 25.

4

Könyvvásár az Egészség Napokon


Az Egészség Napok keretében könyvvásár zajlik a földszinten. A könyvek tematikusan kötődnek az előadásokhoz, avagy lesz minden, ami a tiszta, kiegyensúlyozott életmódhoz kell: egészség, humor, kultúra, szerelem stb.

10-20% kedvezményt biztosítunk! Elérhetőségünk: www.konyvter.ro

 

Köszönjük!

 

Visky Anna

2011. szeptember 20.

konyv

Órák és szünetek időbeosztása a 2011-2012-es tanévben.

2011. szeptember 14.

figyelmeztetes

Tanévnyitó


Szeptember 12-én, héfőn 9:30-kor gyülekezünk az udvaron, majd 10 órakor a Farkas utcai templomban kerül sor a Tanévnyitó ünnepségre. Kérjük diákjainkat, hogy ünneplőben (fekete-fehér öltözékben) jelenjenek meg.

 

2011. augusztus 25.


evnyito

Régebbiek:


2010/2011

 

2009/2010

 

2011. március 4.

jancsonoemii