Eseménynaptár

November 2019
V H K Sz Cs P Sz
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
2012-2013-as tanév
 

Kedves Szülők!

Az iskolánkat képviselő Encyclopaedia Egyesület a Pro Schola Montessori Egyesülettel együtt közös turkálási lehetőséget hirdet. A bevételből a gyermekek biztonságát szolgáló kapus fizetését szeretnénk fedezni. A turkáló a a ferences kolostorban működik, a második emeleten, az előkészítő osztály felé menet, bal kézre, a 61- es teremben.

Nyitvatartás:

NYÁRON: júliusban minden hétfőn és csütörtökön 10.00 – 17.00 óra között.

ISKOLAIDŐBEN: minden hétfőn és csütörtökön 15.00 – 19.00 óra között.

Köszönjük, hogy számíthatunk Önökre, kérjük szépen, szóljanak rokonaiknak, barátaiknak, ismerőseiknek is!

Tisztelettel,

Vörös Alpár Vita, igazgató

2013. július 8.

earth_hands

Az érettségiző diákok nyelvi és számítógépes készségfelmérő vizsgáinak eredményeit folyamatosan fogjuk frissíteni honlapunkon. Az eredmények csatolt formában itt olvashatóak. A számítógépes ismereteket elismerő oklevél alapján el lett ismerve a digitális készségfelmérő vizsga. Az idegennyelvi vizsgák el lettek ismerve a beadott oklevelek alapján a csatolt dokumentum szerint.

Az angol nyelvvizsga eredményét itt tölthetitek le.

Felhívjuk a végzősök figyelmét, hogy hozzanak személyi igazolványt magukkal a vizsgákra.

Létrehozva: 2013. június 12.

Frissítve: 2013. június 27. 14:45

vizsgautan

Az intenzív angol nyelvű ötödik osztályba való felvételi vizsga eredményeit osztályzatok nélkül megtekintheti a csatolt dokumentumban. A gyereke eredményét megkérdezheti az iskola titkárságán (0264-597251) 8-15 óra között. A részletes eredmény ma 7.45 perckor lett kifüggesztve a földszinti hirdetőtáblán. A képzőművészeti osztályba való felvételi vizsgára csütörtökön, június 13-án fog sor kerülni 16.00 órai kezdettel. Várjuk szeretettel az érdeklődő diákokat!

2013. június 11.

farkasutcaikicsi

Francia nyelvű ingyenes táborozás Nógrád megyében

Tábor helyszíne: Nőtincs, Sehol Sziget Kemping

Időpont: 2013.08.20. – 25. (érkezés 2014.08.20. Budapest)

Az Apáczai Líceum francia nyelvű táborozási lehetőséget hirdet meg a Sajipe Alapítvány és az Itinero (www.itinero.fr) közreműködésével.

Költségek: csak a Budapestig való utazás költségét kell a diákoknak állniuk

Feltétel: alapszintű francia nyelvtudás, 9 - 11. osztályos tanuló

A tábor részletes programja a csatolt dokumentumban olvasható.

Pályázni egy fél oldalas francia nyelvű motivációs levéllel lehet, amelyet emailben az This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it címre kell küldeni. Határidő: 2013. június 18.

Kísérőtanár: Dukász-Podrádszky Adrienne

2013. június 11.

szolgaltatasok-programok-03

A Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület ösztöndíj-pályázatot hirdet. A pályázatot ösztöndíj-támogatás céljából2013. július 31-ig, a 2012-2013-as tanévben magyar nyelvű oktatásban résztvevő, 7–10. évfolyamon tanuló, kiemelkedő tehetséget mutató és szociálisan hátrányos helyzetű diák szülője/gyámja mint magánszemély nyújthatja be.

2013. május 29.

Nyilas_Misi

A budapesti Madách Imre Gimnáziummal lebonyolított Határtalanul program keretében elkészült Kolozsvár belvárosának Öröm-bánat térképe.

2013. május 24.

sitelogo_hatartalanul

A Magyar Országgyűlés Külügyi Hivatala esszépályázatot hirdet iskolánk 9-11. osztályos diákjai számára. A pályázat két nyertese a következő tanév elején az Országgyűlés munkálataiba nyer betekintést egy egyhetes budapesti jutalomtábor keretében. A pályázatokat kinyomtatott formában az osztályfőnököknek kell leadni, míg elektronikusan az This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it címre. Beadási határidő 2013. június 4., kedd 24.00 óráig.

2013. május 9.

figyelmeztetes

A 2013-2014-es tanévben induló előkészítő osztály a megyei tanfelügyelőség jóváhagyásával 29-es létszámmal indul, így sikerült minden körzeti diákot felvenni. A felvett diákok névsora itt nézhető meg.

2013. április 30.

I.osztaly

Rendkívüli apáczais sikereknek örvendhettünk iskolánk diákjainak köszönhetően az elmúlt hétvégén. A kilencedik alkalommal meghirdetett Erdély Kupán iskolánk fotball csapata első helyen végzett, a döntőben a Szatmárnémeti Hám János Iskolaközpont csapatát győzték le 2:0 arányban.

A Mindennapok fizikája országos szintű versenyen, amelyet a Báthory István Elméleti Líceum szervezett három első díjat (7. osztály, 10. osztály és 11. osztály) és két dicséretet (8. és 9. osztály) nyertek diákjaink.

Iskolánk kórusa a líceumok regionális kórusversenyén nagyon jó teljesítmény nyújtva érdemelte ki mindenki elismerését és a II. díjat.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Földrajz Kara által szervezett városi földrajzversenyen a 9.B osztály csapata I. díjat, míg a 10.A osztály csapata III. díjat nyert.

2013. április 29.

 

ErdelyKupa1

ESFALP projekt záróestje

 

Szeretettel meghívjuk a „Bang On Your Mind”, az energiatudatosságról szóló ökoprojektünk záróestjére, amelyet április 26-án 20:00 órai kezdettel az Apáczai Csere János Elméleti Líceum dísztermében tartunk. Projektünk az ausztriai WWF által szervezett European Schools for a Living Planet projekt keretében zajlik.

A projekt bemutatása után sor kerül Szabó Linda (Zsazsa), iskolánk volt tanítványa által tervezett ruhák bemutatójára, amelyek újrahasznosított alapanyagokból készültek. Az estét tombola kisorsolásával és csillagászati megfigyelésekkel zárjuk.

Sok szeretettel várjuk!

a XI.B. osztály

Köszönjük támogatóinknak: AMERA TOWER, CALCULUS RICHTER, DALLMAYER, DIEGO-ROMANIA, ELECTROGLOBAL, KOINÓNIA KIADÓ, WEDAS.

2013. április 25.

 

fold_oraja_kissgabor_06

Csereprogram a debreceni Balásházy János Gimnáziummal 2012/2013

 

Ennek keretében 13 debreceni diák fog hozzánk látogatni április 24 – 28. között. A testvériskola programban résztvevő közgazdaságtan szakos diákok, együtt fognak dolgozni, kirándulni a Tordai sóbányába és Torockóra.

2013. április 23.

 

figyelmeztetes

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum vezetőtanácsa testnevelő tanári állást (18 óra) hirdet meg május 1-i alkalmazással a tanév végéig. Az állás az 5624/31.08.2012 számú minisztériumi határozat előírásai szerint pályázható meg. Beiratkozni április 22-26. között lehet minden nap 11-15 óra között. A versenyvizsgára április 29-én, hétfőn kerül sor.

2013. április 21.

figyelmeztetes

Meghívó a Killyéni Péter Atlétika Emlékversenyre

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a Kolozsvári Református Kollégium, ötödik alkalommal, 2013. április 19 - 20 -án rendezi meg a Killyéni Péter Emléknapot és Atlétika Emlékversenyt, középiskolás tanulók számára. (részletek)

2013. április 14.

2013_logo_killeny

A jövő héten kerül sor az Apáczai-napokra, amelynek a programját innen lehet megnézni. Kedden du. 4 órától változatos programmal várjuk a kedves szülőket, érdeklődőket az Apáczai-napok megnyitójára.

2013. március 30.

ApaczaiNapok

A budapesti Madách Gimnáziummal a 2012/2013-as tanévben zajló Határtalanul program keretében április 2-án, kedden kerül sor Kolozsvár történelmi belvárosának fotókkal történő feltérképezésére és egy ún. Öröm-bánat térkép összeállítására. (bővebben)

sitelogo_hatartalanul

Az EMKE Györkös Mányi Albert Emlékháza (Kolozsvár, Republicii/Majális u. 5/1.) 2013. március 22-én, pénteken délután 4 órától szervezi meg soron következő JelesNapTár hagyományőrző gyermekprogramját.(bővebben)

2013. március 22.

JelesNaptar

A Föld Órája

 

Szombaton, március 23-án, a nemzetközi Earth Hour (A Föld Órája, www.ora-pamantului.ro ) kezdeményezéshez kapcsolódva az Apáczai Líceum XI.B osztálya egyidejűleg három helyszínen (Kolozsváron, Tordaszentlászlón és Nagykapuson) szervez tevékenységeket.(bővebben)

2013. március 22.

earth_hands

Előkészítő osztály

Iskolánk a 2013-2014-es tanévben 1 előkészítő osztályt indít 25-ös létszámmal, tanítója Molnár Zoltán József lesz.

Az érdeklődő szülőket szeretettel várjuk március 28-án, csütörtökön, du. 6 órai kezdetű szülői értekezletre az iskola Király utcai (I.C. Bratianu u.) székhelyén a Fizika előadóteremben. (bővebben)

2013. március 20.

figyelmeztetes

Az Apáczai Galériában (str. I.C. Brătianu / Király utca 26.) 2013. március 21-én, csütörtökön 18 órakor kerül sor a Szó-kép című gyermekrajz pályázati tárlat megnyitójára.

2012. március 19.

Aranka György nyelv- és beszédművelő verseny

A kolozsvári Georgius Aranka Társaság a Nevelési, Kutatási és Innovációs Minisztérium, a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség támogatásával a 2012 - 2013. tanévben tizennyolcadik alkalommal hirdeti meg országos szintű nyelv- és beszédművelő versenyét középiskolás tanulók számára.

2013. március 14.

4

Bang on your mind!

A Bang projektünk keretében ezen a héten, március 4-8. között Quiz-hetet tartunk! Hétfőn, kedden, szerdán, csütörtökön egy-egy újabb kérdéssorozatot találhattok a honlapon, a plakáton, illetve az osztályokba is beviszünk néhány fénymásolatot. A megoldásokat egyénileg (névvel, osztállyal, a forduló számával) várjuk a XI.B osztályba.

Első kvíz időpontja

márc. 4, hétfő – márc. 5, kedd legkésőbb 14 óra

Második kvíz időpontja

márc. 5, kedd – márc. 6, szerda legkésőbb 14 óra

Harmadik kvíz időpontja

márc 6, szerda – márc. 7, csütörtök legkésőbb 14 óra

Negyedik kvíz időpontja

márc. 7, csütörtök – márc. 8, péntek legkésőbb 14 óra

A XI.B osztály, The bangers

2013. március 4.

figyelmeztetes


A média szereotípiákkal foglalkozó nemzetközi Aces projekt keretében 2013. február 27-március 1. között iskolánkban egy projekttalálkozóra kerül sor. A Tuzla-ból (Bosznia-Hercegovina) érkező 15 diákot az apáczais Aces-csoport fogadja, amelyben X.A és XI.A osztáyos diákok tevékenykednek. A projekttalálkozó részletes programja itt tekinthető meg angolul.

 

2013. február 26.

 

stereotypes

Pályázati felhívás


Apáczai Csere János és kora

II. forduló feladványa (itt)

 

2013. február 14.

figyelmeztetes

Vas Géza

Cifra Kalotaszeg

fotótárlat

A tárlat 2013. március 10-ig tekinthető meg az Apáczai Dísztermében

munkanapokon: 12-19, szombaton és vasárnap: 9-20 óráig.

2013. február 11.

kalotaszegi_viselet

Közhírré tétetik,

hogy: 2013. február 15-én,

pénteken 19.00 órai kezdettel batyus

FARSANGI BÁLT

szervezünk az Apáczai Csere János Líceum

dísztermében.

Utópisztikus módszerekkel próbáljuk elűzni a hideg, mogorva telet.

Szeretettel várjuk iskolánk munkaközösségét és a kedves szülőket egyaránt!

Belépődíj: 10 lej / személy

2013. február 11.

farsang

Itt a farsang, áll a bál!

 

Február 14-én du. 5-től farsangi rendezvényre kerül sor az V-VIII. osztályos diákok számára. A rendezvény keretén belül vetélkedő is lesz. (bővebben)

2013. február 6.

farsang

Felhívás a IX. Regionális Környezetvédelmi Diákkonferenciára

 

A Kolozs megyei Tanfelügyelőség és Kolozsvári Református Kollégium közös szervezésében kilencedik alkalommal 2013. április 25-26-ánkerül sor a Regionális Környezetvédelmi Diákkonferenciára. (bővebben)

2013. február 3.

natura

Felhívás

 

A szovátai Teleki Oktatási Központ immár tizenegyedik alkalommal rendezi meg a „Teleki-virág természetvédelmi vetélkedő”-t, IX-XII. osztályos diákok számára.

A táborozás 2013. április 7-11. között zajlik Szovátán, a Teleki Oktatási Központban. (bővebben)

2013. február 3.

Teleki-virag

Pályázati felhívás

 

A Pro Cultura Hungarica Alapítvány 2013 január-április között pályázatot hirdet meg az Apáczai Csere János Elméleti Líceum 5-12. osztályos diákjai számára Apáczai Csere János és kora témakörben.

A feladványok, a megoldás és az elért pontszámok a honlapunk Alapítványok menü Pro Cultura... almenüjéből érhető el. (itt)

 

 

 

2013.január 28.

 

figyelmeztetes

Általános műveltségi vetélkedő

Iskolánkban hagyományosan minden év januárjában általános műveltségi vetélkedővel emlékezünk a Magyar Kultúra Napjára. Ebben az évben a vetélkedőre csütörtökön, január 24-én du. 5 órakor kerül sor a díszteremben a XI.A osztály szervezésében. A vetélkedőre 4-es létszámú, licistákból álló csoportok jelentkezését várjuk csütörtök délig a XI.A-ban. (bővebben)

2013. január 21.

 

magyarKulturaNapja

TUDEK, 2012 - Temesvár

 

Két első, egy harmadik és két különdíjjal érkeztek haza iskolánk kutató diákjai a temesvári Tudományos Diákkörök XI. Erdélyi Konferenciájáról.

Gratulálunk nekik, szép volt!

2012. december 12.

bartok_1202570 bartok_1202611

Magyar Tudomány Napja az Apáczai Líceumban

Szeretettel várjuk december 3-án, hétfőn 17 órától a Magyar Tudomány Napja az Apáczai Líceumban rendezvényünkre, amelyre az iskola Husz Ödön Fizikumában kerül sor. A rendezvény keretében kutató diákjaink mutatják be tudományos dolgozataikat.

2012. november 28.

kutatoDiakok

Az elmúlt hét folyamán 4 Romániai iskola képviselői Ausztriában vettek részt a WWF és az Erste Alapítvány partnerségében megvalósult „Európai iskolák az élhető Földért” című környezeti nevelési projekt nyitó találkozóján. A résztvevők között a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum egy tanára és diákja is szerepelt.

2012. november 6.

esfalpk

Digitális napló - tájékoztatás

2012. november 6.

figyelmeztetes

A budapesti Madách Gimnáziummal közös tevékenységek programja 2012. október 10-14. időszakra

2012. október 11.

MadachApaczai

Pszichológia kabinet

 

Iskolai tanácsadást biztosítunk a különböző nehézségekkel nehezen megbírkozó diákoknak, szülőknek. Bővebb tájékoztatást itt talál.

2012. október 8.

SegitoKez

Könyvtári adatbázis

Könyvtárunk digitális adatbázisa folyamatosan bővül. Elérhető a honlapunk nyitó ablakában a baloldali menüpontok közül (Könyvtári adatbázis).

2012. szeptember 24.

figyelmeztetes

Csereprogram a budapesti Madách Gimnáziummal 2012/13

 

Ennek keretében 35 madáchos fog hozzánk látogatni október 10-14. között; mi márciusban megyünk Budapestre ugyanannyian.

A csereprogramban résztvevők a madáchos diákokkal együtt fognak dolgozni, szombaton pedig 6-8 apáczais diák is elmegy a madáchosok kirándulására a Tordai-hasadékba.

A jelentkezés feltétele és bővebb tájékoztatás itt.

2012. szeptember 16.

 

MadachApaczai

A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG

szeptember 17-én, hétfőn 10 órai kezdettel

a Farkas utcai templomban lesz megtartva.

Gyülekezés 9.30-kor az iskola udvarán.

Kérünk minden diákot, hogy ünneplőben

(fekete-fehér öltözékben) jelenjen meg!

2012. szeptember 10.

evnyito

Tanévkezdő diákok figyelmébe

 

Megkérünk minden apáczais diákot, hogy háziorvosától kérjen igazolást vagy felmentést aszerint, hogy alkalmas-e vagy sem a testnevelési órákon való aktív részvételre.

Lehetőleg az első tanítási hétre hozzák be!

2012. szeptember 5.

figyelmeztetes

Régebbiek:

2011/2012

 

2010/2011

2009/2010

Közhírré tétetik,

hogy: 2012. február 15-én,

pénteken 19.00 órai kezdettel batyus

FARSANGI BÁLT

szervezünk az Apáczai Csere János Líceum

dísztermében.

Utópisztikus módszerekkel próbáljuk elűzni a hideg, mogorva telet.

Szeretettel várjuk iskolánk munkaközösségét és a kedves szülőket egyaránt!

Belépődíj: 10 lej / személy