Eseménynaptár

Augusztus 2019
V H K Sz Cs P Sz
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aranka György verseny - Eredmények 2009

Édes anyanyelvünk verseny  2009

Hely

A tanuló neve

Iskola / Kör / Helység

Felkészítő tanár

1.

Tulit Gyopár

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

Erdély Judit

2.

Panek Csenge Zsuzsanna

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Tulogdi Mónika

3.

Antal Enikő

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

4.

Váncza Csilla

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

5.

Fehér Zsuzsánna

Simion Bărnuţiu

Elméleti Líceum

Báthory Kör, Szilágysomlyó

Turai Adél

6.

Berszán Panna

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Tőkés Erika

7.

Ecsedy-Baumann Brigitta

Brassai Sámuel Elméleti Líceum

Brassai Sámuel Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

 

Iszlai Enikő

8.

Nagy Erika

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen, Marosvásárhely

Sikó Olga

9.

Muresan Anna Karina

Andrei Muresanu Főgimnázium

Anyanyelvi Kör, Dés

Márton-Kalapáti Jolán

10.

Simon Ildikó Katalin

János Zsigmond

Unitárius Kollégium

Sánta Ferenc Nyelvművelő Kör

Kolozsvár

Dénes Éva

11.

Sólyom Csaba

Nagy Mózes Gimnázium

Nyelvőr

Kézdivásárhely

 

Nagy-Babos Edit

12.

Kovács Kinga Tünde

Bethlen Gábor Kollégium

Bethlen Gábor Kör

Nagyenyed

Turzai Melánia

13.

Várady Emese

Németh László Gimnázium

Medáliák, Nagybánya

Váradi Izabella

14.

Szabó Csilla Réka

Andrei Muresanu Főgimnázium

Anyanyelvi Kör, Dés

Márton-Kalapáti Jolán

15.

Nagy Kinga

Mircea Eliade Főgimnázium

Bűvkör, Segesvár

Veres Anna Mária

16.

Kis Csilla Renáta

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen

Marosvásárhely

Sikó Olga

17.

Pál Emőke Melinda

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

Erdély Judit

18.

Antal Bacsó Enikő

Zajzoni Rab István Középiskola

Zajzoni Rab István Nyelvművelő Kör, Négyfalu

Simon Enikő

19.

Miklósi Dorottya

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Tőkés Erika

20.

Csúcs István

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Bogos Róbert

21.

Pap-Zakor Janka

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Tulogdi Mónika

22.

Line Ibolya Zelma

Áprily Lajos Elméleti Líceum

Áprily Lajos Kör

Brassó

Bokor Katalin

23.

Kerekes Melánia

Mircea Eliade Főgimnázium

Bűvkör

Segesvár

Veres Anna Mária

24.

Szekeres Szidónia

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Kékesi Keresztes Lujza

25.

Bíró Tünde

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Bogos Róbert

26.

Ráduly Laura Mónika

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Andorkó Júlia

 

 

Szép magyar beszéd verseny 2009


Hely

A tanuló neve

Iskola / Kör / Helység

Felkészítő tanár

1.

Orosz Klára

János Zsigmond

Unitárius Kollégium

Sánta Ferenc Nyelvművelő Kör

Kolozsvár

Máthé Ildikó

2.

Korodi Beáta

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

Erdély Judit

3.

Szabó Eszter

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Misztrik Jolán

4.

Nagy Szidónia

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

Erdély Judit

5.

Bányai Melinda

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

6.

Nagy György Emília

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen, Marosvásárhely

Farkas Márta

7.

Fekete Klára

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen

Marosvásárhely

Falka Emőke

8.

Grunzó Tímea

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Tulogdi Mónika

9.

Balog Beáta

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

10.

Chinda Péter

Gróf Majláth G. K. Római Katolikus Gimnázium

Bethlen Gábor Kör

Gyulafehérvár

Szabó Márta

11.

Saitoc Gabriella

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Mirk László

12.

Magyari Csilla

Mircea Eliade Főgimnázium

Bűvkör

Segesvár

Veres Anna Mária

13.

Pállukács Hajnal

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

 

Misztrik Jolán

14.

Lestyán Erika

Nagy Mózes Gimnázium

Nyelvőr

Kézdivásárhely

 

Nagy-Babos Edit

15.

Szentpáli Dalma

Berde Mózes

Unitárius Gimnázium

Nyelvőrzők, Székelykeresztúr

 

Lukács Éva

16.

Gebefügi Renáta

Sigismund Toduta Zeneliceum

Nyelvművelő Kör

Kolozsvár

Fülöp Éva

17.

Szaniszlai Boglárka Szabina

Petőfi Sándor Elméleti Líceum

Petőfi Sándor Nyelvművelő Kör

Székelyhíd

Holczman Ilona

18.

Kányádi Orsolya

Berde Mózes

Unitárius Gimnázium

Nyelvőrzők, Székelykeresztúr

Lukács Éva

19.

Tuns Paula

Németh László Gimnázium

Medáliák

Nagybánya

Váradi Izabella

20.

Ágoston Katalin

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Kékesi Keresztes Lujza

 

 

 

Szép magyar beszéd verseny 2009

 

Hely

A tanuló neve

Iskola / Kör / Helység

Felkészítő tanár

21.

Miklós Melinda

Andrei Muresanu Főgimnázium

Anyanyelvi Kör

Dés

Márton-Kalapáti Jolán

22.

Visky Dóra

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Misztrik Jolán

23.

Bátori Szidónia

Petőfi Sándor Elméleti Líceum

Petőfi Sándor Nyelvművelő Kör

Székelyhíd

Holczman Ilona

24.

Bene Apolka

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Kékesi Keresztes Lujza

25.

Kovács Beatrix

Zajzoni Rab István Középiskola

Zajzoni Rab István Nyelvművelő Kör, Négyfalu

Simon Enikő

26.

Benedek Melinda

Simion Bărnuţiu

Elméleti Líceum

Báthory Kör, Szilágysomlyó

Nagy Eleonóra

27.

Barabás Eszter

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Tulogdi Mónika

28.

Farkas Imola

Mircea Eliade Főgimnázium

Bűvkör

Segesvár

Fodor Gyöngyi

29.

Poráczki Judit

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Mirk László

30.

Vadas Henrietta

Simion Bărnuţiu

Elméleti Líceum

Báthory Kör, Szilágysomlyó

Nagy Eleonóra

 

 

Versben bujdosó verseny  2009

IX – X.  Osztály


Hely

A tanuló neve

Iskola / Kör / Helység

Felkészítő tanár

1.

Finna Eszter

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen

Marosvásárhely

Sikó Olga

2.

Al-Kassas Aziza Raida

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Darvasi Gyöngyvér

3.

Nagy Noémi

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

4.

Török Karola

Berde Mózes

Unitárius Gimnázium

Nyelvőrzők, Székelykeresztúr

Lukács Éva

5.

Szabó Enikő

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Csog Orsolya

6.

Nagy Edit

Simion Bărnuţiu

Elméleti Líceum

Báthory Kör, Szilágysomlyó

Turai Adél

7.

Barazsuly Viktória

Sigismund Toduta Zenelíceum

Nyelvművelő Kör

Kolozsvár

Fülöp Éva

8.

Kristály Beáta

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Bogos Róbert

9.

Madaras Dávid

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Darvasi Gyöngyvér

10.

Brinzan Antal Cristina

Nagy Mózes Gimnázium

Kanta

Kézdivásárhely

Deák Ferenc

11.

Gál Enikő

Baróti Szabó Dávid Középiskola

Baróti Szabó Dávid Nyelvművelő Kör, Barót

Csog Orsolya

12.

Vida Emese

Simion Bărnuţiu

Elméleti Líceum

Báthory Kör, Szilágysomlyó

Turai Adél

13.

Kovács Eszter

Nagy Mózes Gimnázium

Kanta

Kézdivásárhely

Deák Ferenc

14.

Orbán Erzsébet

Apáczai Csere János

Elméleti Líceum

Apáczai Csere János Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Darvasi Gyöngyvér

15.

Popa Anna

János Zsigmond

Unitárius Kollégium

Sánta Ferenc Nyelvművelő Kör

Kolozsvár

Máthé Ildikó

 

 

Versben bujdosó verseny  2009

XI – XII. osztály


Hely

A tanuló neve

Iskola / Kör / Helység

Felkészítő tanár

1.

Máté Lóránd

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

Nagy Enikő

2.

Bodosi Bálint Alpár

Áprily Lajos Elméleti Líceum

Áprily Lajos Kör

Brassó

Bokor Katalin

3.

Moldován Blanka

Németh László Gimnázium

Medáliák

Nagybánya

Váradi Izabella

4.

Kónya Edit

Áprily Lajos Elméleti Líceum

Áprily Lajos Kör

Brassó

Bokor Katalin

5.

Katona Dorottya

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Timár Ágnes

6.

Veres Zsuzsánna

Nagy Mózes Gimnázium

Nyelvőr

Kézdivásárhely

Nagy-Babos Edit

7.

Nagy Elisabeta

Mircea Eliade Főgimnázium

Bűvkör

Segesvár

Veres Anna Mária

 

8.

 

Bálint Erzsébet

Mikes Kelemen Főgimnázium

Mikes Kelemen Alapítókör

Sepsiszentgyörgy

 

Nagy Enikő

 

 

 

 

9.

Szabó Brigitta

Báthory István Elméleti  Líceum

Beszélni csak pontosan, szépen!

Kolozsvár

Timár Ágnes

10.

Rostás Kriszta

Brassai Sámuel Elméleti Líceum

Brassai Sámuel Nyelvművelő Kör, Kolozsvár

Iszlai Enikő

11.

Győri Orsolya

Református Kollégium

Beszédművelő Kör

Kolozsvár

Rácz Melinda

12.

Pánczél Gyöngyvér

Bod Péter Tanítóképző

Bod Péter Nyelvkör

Kézdivásárhely

Deák Magdolna

13.

Magos Orsolya

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Tentamen

Marosvásárhely

Szilveszter László

14.

Nagy B. Rebeka

Nagy Mózes Gimnázium

Nyelvőr

Kézdivásárhely

Nagy-Babos Edit

15.

Főcze Izabella

 

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

Csíki nyelvőrzők, Csíkszereda

Bogos Róbert

16.

Szigeti Rozália

Bethlen Gábor Kollégium

Bethlen Gábor Kör

Nagyenyed

Turzai Melánia